Etiket arşivi: turkcell t30

Turkcell T30 Yavaş Yavaş Şekilleniyor

Uzun süredir Turkcell tarafından çıkarılacak olan yeni model hakkında varsayımlar ortaya atılmakta, hangi firma ile çalışacağı tartışılmakta idi. Ancak gelen son haberler bu tartışmalara nokta koyar nitelikte.

Turkcell firması yeni ürünü olan Turkcell T30 modelini bugüne kadar çalıştığı Huawei firması üzerinden çıkarmayı planlıyor. Dönüşüme girecek olan ürün ise Huawei Honor isimli model.

Malumunuz Turkcell logosu veya Vodafone logosu ile piyasaya sürülen cihazlar genelde Huawei tarafından daha önce yapılan ve satışına başlanılan cihazların Logo ve Dil seçenekleri gibi bazı görsel ve yazımsal değişimlerinin yapılması ile ortaya çıkan ürünlerden oluşuyordu.

Turkcell T30 modeli de Huawei Honor isimli modelin biraz modifiye edilmesi ile ortaya çıkacak yeni bir model olacak.

Huawei tarafından pazara sunulan Honor isimli cihazda Android 4.0 Ice Cream Sandwich İşletim Sistemi bulunuyor. Cihaz üzerinde 1.4 GHz lik tek çekirdekli bir işlemci bulunan ürünün 1 GB lık dahili hafızası ve 512 MB lık ram belleği bulunuyor.

Cihazın 8 Mp lik arka kamerası Led Flaş sayesinde gece çekimlerinde de oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Ayrıca cihaz ile saniyede 30 karelik 720P HD video çekimi yapabiliyorsunuz. Ayrıca ön kısımda bulunan VGA kamera sayesinde görüntülü görüşme imkânına da sahip oluyorsunuz.

4 İnçlik bir ekran ile gelmesi planlanan cihazda normal Android sürümlerinde bulunan her şey olacak gibi görünüyor. Firma tarafından Wi-Fi, 3G, A-GPS gibi özelliklerin yanında NFC teknolojisi de cihazla birlikte gelecek.

Henüz net olarak hangi özellikler olacak hangi özellikler olmayacak belli olmasa da cihaz imalat aşamasında Honor modelinden çok da farklı olmayacaktır.

Haziran ayında Türkiye pazarına sokulması planlanan cihazın ortalama olarak 800 TL gibi bir fiyat üzerinden Turkcell İletişim Merkezleri üzerinden satışa sunulması bekleniyor.

Henüz Vodafone firmasının yeni döneme uygun bir cihaz piyasaya sürmemiş olması Turkcell firmasının T30 modeli ile oldukça hızlı bir çıkış yapmasına sebep olabilir. Ancak Vodafone’da yakın dönemde Android 4.0 sürümü kullanan, biraz daha üst özelliklere sahip bir yada birkaç modeli Türkiye pazarına sunacaktır.