Etiket arşivi: tanıtım

Microsoft Surface Tanıtım Videosu Yayınlandı

Microsoft surface tablet için ilk reklam filmi yayınlandı. Televizyon reklamı olarak kullanılacak olan tanıtım videosundan sosyal medyada  da yararlanılmak istendiği gözlemleniyor.

26 Ekim tarihinde resmi olarak piyasaya sürülen tabletin TV ve sosyal medyada yayınlanmak üzere hazırlanan reklam filmine “The Surface Movement” ismi verildi. Reklam filminde cihazın tasarımını özellikle dikkat çekildi. Aynı zamanda cihazın sahip olduğu manyetik özelliğine ve kolay bir şekilde kullanılabilen klavyesine dikkat çekiliyor.

Reklam filmi oyuncuların dans ve akrobasi hareketleriyle süslenirken aynı zamanda Surface tabletin özellikleri de çok güzel bir şekilde anlatılmış oluyor. “The Surface Movement” adlı tanıtım filmini bu bağlantıdan seyredebilirsiniz.

Google Nexus 7 için Yeni Reklam

Google firmasının çıkarmış olduğu 7 inç. ekrana sahip Nexus 7 tabletin tanıtımı için yeni reklam filmleri yayınlanmaya devam ediyor.

Yayınlanan kısa reklam filmlerinde Google Nexus 7′ nin çeşitli özellik ve uygulamaları tanıtılıyor. Son çıkan reklam filminde ise bir baba ve oğlu kampa çıkıyor. Bu reklam filminde Nexus 7′ nin pusula uygulaması tanıtılmakta.

Google Nexus 7 tablet ile ilgili son çıkan tanıtım filminini buradan izleyebilirsiniz.

Samsung Çikolata Patlaması Reklam Filmi

Samsung’ un yeni çıkarmış olduğu kablosuz ses sistemi tanıtımında İngiliz Rock yıldızı George Craig çikolata patlaması yaşıyor. 

Samsung yeni çıkarmış olduğu Audio Dock isimli kablosuz ses sistemini tanıtmak amacıyla geçenlerde çalışmalara başlamıştı. Samsung2 un başarılı sayılabilecek bu Dock üniteli ürününü tanıtmak amacıyla YouTube kanalında yayınladığı kısa tanıtım filmi ise asıl dikkatleri çeken şey oldu.

Tanıtım filmi “Çikolata Diyarı” olarak bilinen Belçika’ da çekiliyor. Tabi ki bunun bir sebebi var. Samsung çikolata renkleri kullandığı bu ses sistemini tanıtmak içinde çikolata kullanımını uygun gördü. Tanıtım filmi çekimleri sırasında toplamda 150 Litre çikolata kullanıldı. Çekim sırasında herhangi bir problem yaşamamak için patlama uzmanlarına danışıldı. Ayrıca olası bir aksiliği engellemek amacıyla patlama sahnesi çekimden önce 10 kez test edildi ve uzmanlar tarafından onaylandı.

Ardından çekimlere başlandı. Bir İngiliz Rock grubu olan “One Night Only” grubunun solisti olan George Craig çikolata renkleri ile bezenmiş olan ses sistemini denemek istiyor ve bakın bakalım başına neler geliyor ? 🙂

Samsung’ un bu eğlenceli tanıtım filmini izlemek için buraya tıklayın.

Nintendo Wii U Hakkında Detaylar

Bundan önce Nintendo’ nun yeni oyun konsolu modeli Wii U hakkında pek bilgimiz bulunmuyordu. Ancak artık detaylar hakkında bilgi edinmek o kadar zor olmasa gerek. İnternet üzerinden prototipin detaylı resimleri ve test videoları sıkça yayınlanmakta.

Nintendo Wii ilk çıktığında diğer oyun konsollarına nazaran daha az tutuldu. Ancak yeni modeller ile bu başarısızlığın önüne geçilecekmiş gibi görünüyor.

Nintendo eski prototipin üzerinde bazı estetik ve işlevsel değişiklikler yapıyor. Bunlar içinde en çok değişiklik kumanda da yapılmış gibi görünüyor. Nintendo Wii U’ nun yeni kumandasında TV kontrol butonları mevcut. Kumandanın bu işlevi ile artık ekstra bir TV kumandasına ihtiyaç duymuyorsunuz.

Nintendo Wii U modelinde yepyeni bir sosyal ağ özelliği bulunuyor. Nintento, MiiVerse sosyal ağ özelliği sayesinde Apple ve Sony ile rekabetini arttırmayı planlıyor. Bu sosyal ağ hakkında şuan için tam olarak bir bilgiye ulaşamamış olsam da fikir yürütmek zor olmuyor. Zira oyun konsolu için yapılandırılmış bir sosyal ağda yine oyun ön planda olacaktır. Yani online oyun ve alınan başarılar, kaydedilen videolar, fotoğraflar vb. içerikli bir sosyal ağ hala geliştiriliyor. Aşağıdaki fotoğrafta da görüldüğü üzere kullanıcıya nasıl bir duygu içerisinde olduğunu yani “Modunu” soruyor. Bu özellikte MiiVerse’ ye ait diye tahmin ediyorum.

Yeni tasarım ve işlevsel özellikleri ile oyun konsolu piyasasında daha çok yer edinmek isteyen Nintendo bakalım bu amacında başarılı olabilecek mi?

 

BlackBerry 10 Ön Tanıtım

RIM şirketinin yeni dokunmatik akıllı telefonu BlackBerry 10′ un ön tanıtım videosu yayınlandı. Ön tanıtım videosunda cihazın görüntüsü hakkında ve bir kaç uygulama ekranı hakkında ön bilgi edinebiliyoruz.

Videoya bakılırsa cihazın tasarımı gerçekten güzel görünüyor. Sade bir tasarıma sahip olan cihazın belki de basit olmasından dolayı dikkat çekici olduğunu da söylemek gerek.

Cihazın uygulamalar arasında ki geçiş hızında herhangi bir sorun yaşanmayacak gibi görünüyor. Zira videoda uygulamalara arasında gezinmek oldukça basit ve hızlı görünüyor. Aynı zamanda menü olarak piyasada bulunan akıllı telefonlar neredeyse aynı tasarım kullanılmış. Uygulama menüsünün iPhone’ a benzer şekilde olduğu görülüyor.

Videoda ayrıca mesaj ekranına ve arama ekranına da yer verilmiş. Herhangi bir uygulama ile uğraşırken ekranın üst kısmından bir sütun iniyor ve bu sütunda arayan kişinin ismi ve numarası yazıyor. Aynı zamanda ekranda arayan kişiye eklediğiniz fotoğrafıda görmek mümkün. Telefonda mesaj yazmak ise oldukça pratik görünüyor. Dokunmatik klavyede yazılanlar hızlı bir şekilde mesaj bölmesine giriliyor. Ayrıca mesajınızı yazarken sık kullanılan kelimeleri de görmeniz mümkün oluyor.

BlackBerry 10 cihazının tanıtım videosunu izlemek için tıklayın.