Etiket arşivi: store

Chrome For iOS Şimdiden İlk Sırada

 

 

 

 

 

 

Google’ ın işlevsel tarayıcısı Chrome’ un iOS cihazlar için geliştirdiği Chrome For iOS, App Store da ilk sırayı aldı.

Chrome for iOS, çıktıktan sadece iki gün sonra App Store’ da ilk sırayı yer aldı. Yayınlanmasıyla böyle bir başarıyı elde edeceği zaten beklenen Chrome for iOS kullanıcıları şaşırtmadı ve mükemmel bir performans sergileyerek ilk sıraya ulaştı. Chrome for iOS’ un aldığı oylara bakılırsa, iOS kullanıcıları da bu durumdan memnun.

iOS cihazlarda en çok kullanılan tarayıcı olan Safari’ yi tahtından indirebilecek yapıya sahip olan Chrome bakalım beklentileri yerine getirebilecek mi? Bu rekabet ortamında Safari’nin en büyük avantajı iOS cihazlarda varsayılan ta

rayıcı olarak görünmesi.

 

Google Play Değişiklikleri

 

Google’ ın Android’ i satın aldıktan sonra geliştirdiği ve yayına başladığı Google Play’ de hem geliştiricilerin hemde kullanıcıların hoşuna gidecek değişiklikler yapıldı.

Google, Android Devoloper Console yani geliştiriciler için bulundurduğu konsolunda bazı değişikliklere gidiyor. Bu değişiklikler özellikle geliştiricilerin işine yarayacak olsa da kullanıcıların da işine yarayacak gibi görünüyor. Bu değişikliklerin başında uygulamaya yapılan yorumlara ve değerlendirmelere uygulama geliştiricilerinin cevap verme yetkisi geliyor. Bu sayede geliştiriciler yorumların yanında sorulan sorulara ve önerilere cevap verebiliyor.

Geçen hafta Google yetkilileri tarafından bildirilen bu haber geliştiricilerin hoşuna gitmiş görünüyor. Özellikle kullanıcıların sorularına cevap verebilecek olmaları kullanıcıların da hoşuna gidecektir. Ayrıca geliştiricilerin yaptıkları yorumlar kullanıcılara mail yoluyla da iletilebiliyor.

Google Play Store’ a yeni eklenen bu özellik şimdilik sadece “Top Devoloper” statüsünde bulunan geliştiricilerde uygulanacak. Eğer bu aşamada uygulamadan istenilen verim alınırsa ve test aşamasını geçerse tüm geliştiriciler için açık hale gelecektir.