Etiket arşivi: sistemi

Windows’ un Hızına Yetişilmiyor

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinin üreticisi Windows’ un hızına gerçekten yetişmek mümkün değil. Bizler daha Windows 8’ in hazırlıklarını yaparken gelen haberle Windows Blue’ nun haberini alıyoruz.

Peki nedir bu Windows Blue? Windows Blue, Windows 8’ den sonra çıkacak olan işletim sistemidir. Windows Blue’ nun ne zaman çıkacağı tam olarak bilinmemekle beraber önümüzdeki yıl çıkması bekleniyor.

Bu işletim sisteminin ne gibi özellikler içerdiğiniz bizlerde bilmiyoruz. Bazı tahminler yapılıyor ancak bu tahminlerin doğruluk oranı tartışılır. Konu hakkında ulaşabildiğim tek bilgi Windows Blue’ nun Windows 9 olmadığı. Yani Windows’ un dokuzuncu sürümü başka bir isimle gelecek. Bu sadece Windows 8 üzerine gelecek olan bir güncelleme. Ancak farklı bir isimle gelecek olan bir güncelleme olması bile herkesi heyecanlandırmaya yetti. Windows Blue hakkında en çok merak edilen şey özellikleri olsa gerek. Ancak güncellemenin özellikleri hakkında resmi bir açıklama beklemek en sağlıklısı olacaktır.