Etiket arşivi: satış

Yeni MAC Bilgisayarlar Türkiye Satışında

Macbook Air daha uzun süre pil ömrüne sahip ve daha yüksek çözünürlüklü yeni ürünü ile artık Türkiye’ de satışa sunuldu. Bu modeller Apple Türkiye Distribütörü  Bilkom güvencesiyle kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Macbook Air’ in yeni modelleri artık daha hızlı, çözünürlüğü yüksek ve grafik açısından zengin özellikte piyasaya çıkarıldı. Macbook Air yüksek çözünürlüğü sayesinde evlerde bulunan çoğu televizyondan çok daha fazla çözünürlük imkanı tanıyor. Ayrıca yüksek kontrastlı ekranı sayesinde yoğun ışıkların altında ve güneş ışığının yoğun olarak bulunduğu ortamlarda bile güzel bir görüntü sağlıyor.

Yeni Macbook Pro’ da Ivy Bridge tabanlı i7 işlemci kullanılıyor. 4 çekirdekli yapısı sayesinde işlemlerinizi hızlı ve aksamadan yapabilmenizi sağlayan bilgisayar, Nvidia’ nın yeni nesil GT 650 grafik işlemcisini kullanıyor.

Yeni Macbook Air eskiye nazaran çok daha iyi bir depolama hızı sağlıyor. Aynı zamanda yüksek çözünürlük desteği sayesinde bir çok cihazın önüne geçebiliyor. Yoğun bellek kullanan programları kolaylıkla kaldırabilen macbook, 720p destekli FaceTime HD kameraya da sahip.

 

HTC Evo Beyazlara Bürünecek

Akıllı telefon piyasasında isminden sıkça söz ettiren HTC markasının dikkat çeken telefonu Evo 4G LTE çıktıktan sonra fazla bir zaman geçemedi diyebilirim. Android işletim sistemin sahip olan telefonun piyasaya çıktığından siyah, gri ve kırmızı olmak üzere 3 renge sahip formatı bulunuyordu. Tasarımı ile dikkat çeken bu telefonun şimdi de beyaz renk ile piyasaya girecek.

Yurt dışında 549$ gibi bir fiyatla satışa sunulan bu güzel tasarımlı telefonu satın alacak kişilerin yaşadığı en büyük sorun rengine karar vermek olacaktır. Zira seçim yapmak 3 renk formatıyla bile zorken birde bu renklere şık görünen beyaz eklendiği zaman işler dahada zorlaşacak gibi görünüyor.

HTC Evo 4G LTE telefonu beyaz renk formatıyla 15 Temmuzda satışa sunulacak.

 

HTC One V Raflarda

HTC One V Amerika’ da çeşitli şebeke hizmet sağlayıcılar tarafından bu yaz itibariyle satışa sunulacak. Amerika cihazın çıkışını bekleye dursun, cihaz ülkemiz raflarında boy göstermeye başladı bile.

HTC firması tarafından Şubat ayında tanıtımı yapılan cihazın tam olarak hangi tarihte satışa sunulacağı belli değildi. Şuan için ise Türkiye’ de bulunan şebeke sağlayıcılarının çoğu telefonu satış portföyüne almak için sıraya girmiş bulunmakta.

One serisi içerisinde en çok tercih edilmesi muhtemelen olan cihaz One V olsa gerek. Zira cihaz özellikler bakımından One X ve One S’ e göre daha kullanılası durumda. Diğer iki cihaza göre tek dezavantaj sayılabilecek özelliği görünüşünün biraz kaba olması söylenebilir.

HTC One V’ in özelliklerine gelecek olursak, diğer iki cihazdan daha yavaş bir işletim sistemine sahip olması en başta söylenir sanırım. Cihazımız tek çekirdekli 1 GHz işlemciye sahip. 5 megapixel kameraya sahip olan cihazımızda ortalama bir fotoğraf kalitesi yakalamak mümkün. Ekran boyuru 3.7 inç olarak tasarlanan cihazın çözünürlüğü ise 800×480 değerlerine sahip. Cihazımız işletim sistemi olarak ise Android 4.0 sistemini kullanmakta.

HTC firması daha tam olarak bir fiyat açıklaması yapmış değil. Ancak cihazın fiyatı bazı kaynaklarda 800 ila 1000 TL arasında olacağı söyleniyor.