Etiket arşivi: rovio

Rovio’ nun Yeni Gözdesi Amazing Alex

 Mobil oyunlar arasında bir fenomen haline gelen ve başka platformlara aktarılmasıyla popülerliği artan Angry Birds oyununun yapımcı şirketi Rovio Mobile, yeni oyunu Amazing Alex hakkında bilgiler verdi.

Rovio Mobile şirketi yöneticilerinden Mikael Hed’ in YLE sitesine verdiği röportajın ağırlıklı konusu, şirketin yeni oyunu Amazing Alex oldu. Mikael Hed oyun hakkında detaylı bilgi vermese de ufak ipuçları vermekten kaçınmadı. Verilen bilgilere göre oyun çeşitli eşyalar toplayarak bunları başka eşyalar yapmakta kullanabileceğiniz eğitici nitelikte bir oyun olacak.

Rovio Mobile, Angry Birds oyunu ile tüm dünyanın ilgisi üzerine çekmişti. Bu oyun ile şirketin başarısını katlamayı hedefleyen firmanın yeni oyunu Amazin Alex, ilk olarak mobil platformlarda yayına alınacak. Oyunun çıkış tarihi ise tam olarak belli değil ancak 2 ay sonra çıkması bekleniyor.

Sahte Angry Birds Google Play Markette

Pazara bir bomba etkisi ile giriş yapan ve bir anda patlama yaşayan oyunlardan birisi olan Angry Birds Space oyununun sahteleri çıkmaya başladı. İşin asıl ilginç yanı ise sahte oyunların Google Play Market üzerinden indirilebilir hale gelmesi.

Rovio firması tarafından yapılan açıklamaya göre Google Play Market ya da eski ismi ile Android Market üzerinde şuan kötü amaçlı yazılım içeren Angry Birds Space isimli birkaç program var ve kullanıcılar tarafından indirilebilir durumda.

Uygulama telefona indirilip kurulduğunda cihaza bir malware yüklenmiş oluyor. Bu sayede interneti her açtığınızda sizin isteğiniz dışında sayfalar açılıyor ve reklam gösterimi yapılıyor.

Şu aşamada bu tarz sorunlu yazılımların yaşattığı sıkıntılar konusunda bir geri dönüş olmadı ancak cihazınıza eğer Angry Birds Space ya da Angry Birds serisinden bir oyun yüklemesi yapacaksanız yapımcı bölümünde Rovio yazdığından emin olun.

Farklı bir yapımcı tarafından yapılan aynı isimlerdeki oyunlardan ise uzak durun. Ya kopyadır ya da virüslü dosyalar içermektedir.