Etiket arşivi: phone

Amazon Akıllı Telefon mu Çıkarıyor ?

Bilindiği üzere Amazon firması daha önce uygun fiyatlı Kindle Fire tabletiyle bu piyasaya gireceğinin haberlerini vermişti sanki. Son gelen bilgilere göre ise bu yılın sonlarına doğru yine aynı marka Kindle ile akıllı telefon üreteceği söyleniyor.

Zaten bayağı kızışmış olan akıllı telefon piyasasına birde Kindle markası katılırsa rekabetin çok daha fazla olacağını söylemeliyiz. Zira Kindle Fire isimli tablet ucuz bir fiyat ile piyasaya girmesinin yanında işlevsel ve kaliteli bir tablet olma özelliği gösteriyor. Kindle markasının üreteceği akıllı telefonunda benzer olarak ucuz ve kaliteli bir şekilde piyasaya girmesi bekleniyor.

Dünyanın en büyük alış veriş siteleri arasında bulunan Amazon.com’ un Kindle markası ile piyasaya sunmayı planladığı akıllı telefonun 4-5 inç. ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca eğer söylentiler doğru ise bu akıllı telefonun üretimini Foxconn firması üstlenecek.

Haberlerde yer aldığına göre Amazon.com Kindle Fire tabletini Noel öncesi bir zaman diliminde satışa sunmuştu ve bu şekilde bir satış patlaması yaşanmıştı. Yeni çıkacak olan akıllı telefon içinde aynı satış stratejisinin uygulanması beklenmekte.