Etiket arşivi: nokia 8080 41 mp

Olympus’dan Nokia’ya 41 MP Taşı

Fotoğraf makinesi üretimi ve satışı noktasında oldukça önemli firmalardan bir tanesi olan Olympus firması Nokia tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtılan Nokia 808 modeline yönelik eleştirilerde bulundu.

Nokia firması tarafından ipin ucunun biraz kaçtığı ve üzerinde 41 MP lik bir kamera bulunan Nokia 808 için Olympus firması ” Deli Saçması” tabirini kullandı.

Bir web sayfasına açıklamalarda bulunan Olympus Ulusal Pazarlama Müdürü Mark THACKARA Nokia firmasını ürettiği bu ürün sebebiyle oldukça sert cümleler ile eleştirmekten geri kalmadı.

Özellikle fotoğraf makinesi üreticilerinin Nokia tarafından üretilen bu ürüne tepkileri zaman içerisinde daha bariz bir şekilde ortaya konulacaktır.

Çünkü MP kelimesinin bir anlamda önemini düşüren bu tarz çalışmalar ile aslında hiçbir zaman 41 MP lik bir çözünürlük alınamayacak bir cihaz üzerine, gerekenleri karşılamayan bir lens koyarak bu şekilde bir sonuç alınacağını iddia etmek bir anlamda MP ye olan güveninde sarsılması anlamına gelecektir.

Nokia tarafından tanıtımı yapılan cihaz ile ilgili çok fazla deneme bilgisi olmadığından ve örnek olarak gösterilen fotoğrafların firma tarafından verilenlerle sınırlı olması elbette ki Nokia 808 modelindeki 41 MP lik kameraya daha fazla şüphe ile yaklaşılmasına neden olunuyor.

Ancak şu bir gerçek ki cihaza konulan kameradan alınan kalite yine de orta seviye bir fotoğraf makinesinden alınacak kaliteye kolay kolay erişemeyecektir.