Etiket arşivi: nexus

Google Etkinlik Haberini Duyurdu: Yeni Nexus Geliyor

Ekim ayı teknoloji konusunda oldukça verimli geçiyor. Ekim ayında bir çok akıllı telefonun tanıtımı zaten yapıldı. Aynı zamanda önümüzdeki günlerde iPad Mini, Windows 8 ve Windows Phone 8 işletim sistemlerinin tanıtılacağı söylendi. Tabi bu yarışa Google katılmazsa olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Google’ da yeni bir etkinliği duyurdu.

Etkinlik hakkında henüz tam olarak bir bilgi verildiği söylenemez. Ancak büyük ihtimalle LG tarafından üretilen Nexus cihazın tanıtılması bekleniyor. Bazı söylentilere göre ise bu etkinlikte LG’ nin yanında Sony firması da yeni Nexus telefonunu tanıtacak.

Tanıtılması beklenen LG Nexus telefonun Optimus G ile büyük benzerlikler taşıyacağı bekleniyor. Ancak tasarım ve yazılım açısından bazı farklılıkların olacağı söylentiler arasında.

 LG’ nin yeni telefonu çok büyük ihtimalle bu etkinlikte tanıtılacak. Ancak Sony’ nin çıkarmayı planladığı Nexus telefonun bu etkinlikte tanıtılacak olması sadece bir söylenti.

Google Nexus Tablet ve Fiyatı

Google’ ın  ASUS firmasıyla anlaşmalı olarak bir tablet çıkaracağını daha önce söylemiştik. İşte bu tablet için artık son noktalar atılıyor. İki büyük firmanın ortaklaşa çıkaracağı 7 inc ekran genişliğine sahip olacak tabletin 7 Mayıs da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Asus tarafından yapımı üstlenilen tabletin artık son aşamalarda olduğu söyleniyor. Hatta bazı yabancı kaynaklarda Nexus tabletin fiyatı bile verilmiş durumda. Sitelerde geçen söylentilere göre Google Nexus tablet çok ucuz bir fiyatla piyasaya sürülecek. Kaynaklarda belirtilene göre Nexus tablet 149$ ile 199$ arasında bir fiyat ile piyasaya sürülecek.

Tabletin bu şekilde bir fiyat ile piyasaya sürülmesi tabletin kalitesi konusunda soru işaretleri oluşturuyor. Bana göre Google tablet bilgisayarı iki değişik format ve fiyatta satışa sunacak. Ancak hala kesin bir haber tabi ki yok.

Daha kesinleşmeyen bir diğer konu ise tablet bilgisayarın isminin ne olacağı. Google’ ın yeni tablet bilgisayarını Nexus Play ismiyle mi yoksa sadece Nexus olarak mı piysaya süreceği hala belli değil.