Etiket arşivi: ne kadar sattı

Sony PS Vita Satışları Ne Durumda?

Sony’nin yeni göz ağrısı PS Vita’nın satış bilgileri açıklandı. Bakalım Sony’nin üstün performans beklediği bu cihazın satış rakamları ne durumda.

Sony firması geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü yeni oyun konsolu PS Vita cihazı için çok ümitliydi. Sony’nin düşüncesine göre bu cihaz oyun konsolları arasında patlama yaratabilirdi. Ancak şimdiye kadar yapılan satışlar bekleneni pek karşılayamadı sanırım.

PS Vita’nın en son satış rakamları paylaşıldı. Bu grafiklere göre yeni oyun konsolu PS Vita, 30 Hazirandan itibaren 2.2 milyon gibi bir satış rakamına ulaştı. Sony’nin büyük satışlar beklediği bu cihaz tam patlama yapabileceği zamanlarda iki ay gibi bir sürede 400 binlik bir satış çıkardı. Bu rakam Sony’nin pekte hoşuna gitmedi. Aslında bu satış rakamını kimse beğenmedi. Zira Sony bundan daha iyisini yapabilirdi.

Cihazın bu şekilde beklenilenin altında satış yapmasının sebebinin pazarlama stratejisinden kaynakladığı düşünülüyor. Pazarlama stratejisinde özellikle gençleri ihmal ettiği düşünülen firmanın bu sorunu hallettiğinde daha çok satış yapabileceği iddia ediliyor.