Etiket arşivi: modelleri

Jelly Bean Güncellemesini Alacak HTC Modelleri

Google’ın akıllı mobil cihazlar için geliştirmeye devam ettiği Android işletim sisteminin son versiyonu Jelly Bean güncellemesi akıllı telefonlara uyumlu hale getirilmeye devam ediliyor.

Daha önce birkaç akıllı cihaz Jelly Bean güncellemesini yaparak merakları gidermişti. Geçtiğimiz günlerde ise HTC şirketi bazı modelleri için Jelly Bean güncellemesi yapma hazırlığında.

Gündeme takip edenler bilirler markalar yapacakları geliştirmeler hakkında bazı kısmi bilgileri güvendikleri medya üyelerine önceden sızdırırlar. Bu medya üyelerinden birinin Twitter hesabında Android Jelly Bean güncelleştirmesi alacak olan HTC modellerinin listesi yayınlandı. Yayınlanan listede HTC şirketinin gelişmiş teknolojiye sahip akıllı telefonları yer alıyor. Bu cihaz listesi şu şekilde;

  • HTC One X+
  • HTC One S C2
  • HTC XL
  • HTC One SV
  • HTC One VX
  • HTC J

Verilen bilgiler arasında modellerin ne zaman Jelly Bean güncelleştirmesi alacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmiş değil. Tahminlere göre güncelleştirme bulunduğumuz ayın son günlerinde veya 2013 yılının başlangıcı itibariyle güncelleştirme kullanıcılara açık hale gelecek.

 

Windows Phone 8 Geliyor

Android ve ios işletim sistemlerinden sonra piyasaya katılacak olan Windows Phone 8 merakla bekleniyor. Akıllı telefon kullanıcıları tarafından merakla beklene bu işletim sistemin piyasaya adım atmasına çok az bir zaman kaldı.

Microsoft firması giriştiği mobil işletim sistemi işinde akıllı telefon firmalarından da kayda değer bir destek alıyor. İşletim sistemini Samsung, Nokia ve HTC firmaları ilk olarak telefonlarında kullanmaya başlayacaklar. Şimdilik HTC 8X ve Nokia Lumia modellerinin Windows Phone 8 kullanacağı biliniyor.

Windows Phone 8 işletim sistemi özellikle Nokia firması için hayati önem taşıyor diyebiliriz. Son zamanlarda akıllı telefonlarında piyasaya çıkması ile pazar payı küçülen ve ekonomik sıkıntılar yaşayan Nokia’ nın Windows Phone 8 işletim sistemi ile eski performansını yakalaması planlanıyor.

Windows Phone 8 işletim sistemi kullanan cihazların ön siparişlerinin 21 Ekim’ de bazı ülkelerde ön siparişe başlanacağı tahmin ediliyor.