Etiket arşivi: mac bilgisayara virüs bulaştı

Mac Bilgisayarlara da Virüs Bulaşır

MAC Bilgisayarlar dünya üzerinde özellikle Virüs Bulaşması noktasında en güvenilen cihazlarının başında geliyor. Ancak Mac OS X işletim sistemine bir virüs giriş yapmayı başardı.

Rus anti virüs firması Dr.WEB tarafından yapılan açıklamaya göre dünya üzerinde bulunan 600.000 kadar Mac bilgisayarda virüs bulunduğu bilgisi sunuldu.

MAC bilgisayarlara bulaşan bu Trojen Virüsün oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilecek bir yazılım olduğunu vurgulayan yetkililer, yakın dönemde MAC üzerine virüs saldırılarının da daha fazla yoğunlaşacağı konusunda da hem fikirler.

Virüs ile ilgili olarak yapılan açıklamada virüsün özellikle Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve İngiltere gibi ülkelerde yoğun bir şekilde görüldüğü bilgisi verilmiş. Ülkemizde ise virüsün yayılma alanı oldukça düşük bir seviyede kalmış durumda.

Kısacası ülkemiz için çok fazla korkulacak bir durum yok. Ancak bunca güzel tarafa rağmen MAC bilgisayarlar yavaş yavaş güvenlik noktasında sınıfta kalmaya başladılar. Bu durumda kullanıcıların biraz daha korkması ve sırf bu cihazları Güvenlik için alanların biraz daha geri çekilmesi anlamına gelebilir.

Bakalım MAC bu konuda nasıl bir yama yayına alarak güvenliğin sağlanması noktasında adım atacak.