Etiket arşivi: lg

Google Etkinlik Haberini Duyurdu: Yeni Nexus Geliyor

Ekim ayı teknoloji konusunda oldukça verimli geçiyor. Ekim ayında bir çok akıllı telefonun tanıtımı zaten yapıldı. Aynı zamanda önümüzdeki günlerde iPad Mini, Windows 8 ve Windows Phone 8 işletim sistemlerinin tanıtılacağı söylendi. Tabi bu yarışa Google katılmazsa olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Google’ da yeni bir etkinliği duyurdu.

Etkinlik hakkında henüz tam olarak bir bilgi verildiği söylenemez. Ancak büyük ihtimalle LG tarafından üretilen Nexus cihazın tanıtılması bekleniyor. Bazı söylentilere göre ise bu etkinlikte LG’ nin yanında Sony firması da yeni Nexus telefonunu tanıtacak.

Tanıtılması beklenen LG Nexus telefonun Optimus G ile büyük benzerlikler taşıyacağı bekleniyor. Ancak tasarım ve yazılım açısından bazı farklılıkların olacağı söylentiler arasında.

 LG’ nin yeni telefonu çok büyük ihtimalle bu etkinlikte tanıtılacak. Ancak Sony’ nin çıkarmayı planladığı Nexus telefonun bu etkinlikte tanıtılacak olması sadece bir söylenti.

Yeni Akıllı Televizyon LG G2 Google

Akıllı televizyon piyasasında liderliğini korumak adına sürekli yenilikler yapan LG firmasından yepyeni bir akıllı televizyon LG G2 Google’ ın tanıtımı yapıldı.

New York şehrinde yapılan bir seminer ile tanıtılan yeni nesil Google akıllı TV cihazlarda amaçlanan öncelikli kriter interneti rahatça gezebilmek. Bu amaç için televizyon eski ara yüzünden sıyrılıp daha esnek ve kullanışlı bir hal almış durumda. Ayrıca donanımsal olarak güçlendirilen yeni nesil TV yapılan seminerde dikkatli üzerine çekti.

G2 Google ile kullanıcılara sunulan en büyük özellik çoklu kullanım özelliği olsa gerek. Donanımsal açıdan güçlendirilen televizyonlarda aynı anda hem televizyon izleyip hem de internette gezinti yapabileceksiniz.

Seminerde televizyonun kumandası da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Televizyonun internet üzerinden kolayca gezinti sağlamak için Q klavyeye sahip bir kumandası bulunuyor. Bunun haricinde reklamlarda gördüğümüz kadarıyla el hareketleri ve ses komutlarıyla da televizyonu yönetmek mümkün olacak gibi.

Böyle bir televizyon yapıp 3D desteği koymamak olmazdı değil mi? 3D’ nin keyfini süreceğiniz bu televizyonu satın alan herkese LG tarafından 6 adet 3D gözlük hediye edilecek.

Seminerde ürünün fiyatına da yer verildi. Televizyonun 47 inçlik modeli 1.700$, 55 inçlik modeli ise 2.300$ gibi bir fiyat ile önümüzdeki ay satışa sunulacak.  Ürünün C|Net tarafından yapılan inceleme videosunu buradan izleyebilirsiniz.

 

Güven Konusunda Yine iPhone Birinci Sırada

Akıllı Telefon Pazarında kendisi için ayrı bir yer açmayı başaran Apple iPhone modelleri kullanıcılar tarafından da güven duyulan ürünlerin başında yer almayı sürdürüyor.

Özel bir araştırma şirketi olan J.D. Powers tarafından yapılan araştırmalar ve anketler sonucunda önceki 6 yılda olduğu gibi 2012 yılında da kullanıcılar tarafından en fazla güven duyulan telefon markası Apple iPhone olmayı başardı.

Apple bu araştırmada 839 puan alarak bu alanda daha uzun yıllar birinci sırada kalabileceğini de göstermiş oldu.

Apple firmasını takip eden firma ise sanıldığının aksine Samsung firması olmadı. HTC firması iPhone modellerinden sonra en fazla güven duyulan telefon markası olmayı başardı. Firma 798 puanla her ne kadar iPhone modellerini zorlamayı başarsa da ne yazık ki ilk sırada kendisine yer bulamadı. Ancak çıkacak olan modeller gelecek seneler için onu ilk sıraya taşıyabilir.

3. sırada ise Android ile birlikte bir yükselişe geçen Samsung firması yer aldı. 769 puan alan firmayı 758 puanla Motorola firması ve 733 puanla LG firması izledi.

Özellikle Motorola firmasının Google altında bir teknoloji firması altına dönüşmesinden sonra kullanıcı bazında güvenirliliği biraz daha üst düzeye çıkmaya başladı. Bu da aslında firmanın birkaç sene içerisinde üst sıraları yoklamaya başlayacağı anlamına da geliyor.

 

 

LG Prada 3.0 Kamera Kalitesi

Bir İngiliz şirketi (Clove) LG Prada 3.0′ ın kamera kalitesinin ne kadar kaliteli bir görüntüye sahip olduğunu göstermek için bir video hazırlamış.
İngiliz Şirketi Clove, LG Prada 3.0′ ın perakende satıcıları arasından bulunuyor. Şirket telefonun üzerinde bulunan kameranın kalitesini test etmek amacıyla çektiği videoyu internet sitelerinde yayınladı. Prada’ nın 8.0 megapiksel kamerasıyla çekilen görüntüleri aşağıda izleyebilirsiniz. Videoda görüleceği üzere kameranın kalitesi gayet güzel ve her kullanıcıyı memnun edebilecek derecede.

LG Prada 3.0 Kamera Test Videosu