Etiket arşivi: Jelly Bean

Jelly Bean Güncellemesini Alacak HTC Modelleri

Google’ın akıllı mobil cihazlar için geliştirmeye devam ettiği Android işletim sisteminin son versiyonu Jelly Bean güncellemesi akıllı telefonlara uyumlu hale getirilmeye devam ediliyor.

Daha önce birkaç akıllı cihaz Jelly Bean güncellemesini yaparak merakları gidermişti. Geçtiğimiz günlerde ise HTC şirketi bazı modelleri için Jelly Bean güncellemesi yapma hazırlığında.

Gündeme takip edenler bilirler markalar yapacakları geliştirmeler hakkında bazı kısmi bilgileri güvendikleri medya üyelerine önceden sızdırırlar. Bu medya üyelerinden birinin Twitter hesabında Android Jelly Bean güncelleştirmesi alacak olan HTC modellerinin listesi yayınlandı. Yayınlanan listede HTC şirketinin gelişmiş teknolojiye sahip akıllı telefonları yer alıyor. Bu cihaz listesi şu şekilde;

  • HTC One X+
  • HTC One S C2
  • HTC XL
  • HTC One SV
  • HTC One VX
  • HTC J

Verilen bilgiler arasında modellerin ne zaman Jelly Bean güncelleştirmesi alacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmiş değil. Tahminlere göre güncelleştirme bulunduğumuz ayın son günlerinde veya 2013 yılının başlangıcı itibariyle güncelleştirme kullanıcılara açık hale gelecek.

 

Android 5.0 “Jelly Bean” İşletim Sistemi Haziran’da Geliyor

Ice Cream Sandwich işletim sisteminin henüz Android cihazlarının yüzde 1’ine bile ulaşmamış olması söz konusuyken Android cephesinden gelen yeni açıklama hem üreticileri hem de kullanıcıları şaşırtacak gibi görünüyor.

Tablet ve akıllı telefon pazarındaki rekabetin bir hayli kızıştığı şu günlerde Digitimes tarafından yayınlanan habere göre Android Platformunun bir sonraki üyesi Android 5.0 Haziran ayında yayınlanacak. Bu durumun en önemli nedeni ise Microsoft’un Windows 8 ile yapacağı tablet hamlesi karşısında rekabet edebilecek potansiyeli sonuna kadar kullanmak.

Gingerbread kod adlı 2.3.3 – 2.3.7 sürümlerindeki Android işletim sistemleri Android cihazlarının yüzde 58’inde kullanılıyorken henüz yeni bir işletim sisteminin duyrulmasından sonra kısa süre içerisinde yeni bir sürümün duyrulacağının geliştirici ve kullanıcı dünyasında nasıl tepki uyandıracağı ise merak konusu.

Google’ın yeni Android işletim sistemiyle netbook ve notebook pazarına yeniden giriş yapmayı hedefleyebileceğini de göz ardı etmemek gerekiyor.