Etiket arşivi: ipad 3

İpad 2 Fiyatlarında İndirim Başladı

Yeni iPad modelinin piyasaya sürülmesinden sonra beklenen indirim geçtiğimiz gün geldi ve Resmi olarak iPad 2 fiyatlarında bir indirime gidildi.

Paralel İthalat olarak ülkemizde satışına başlanılan ancak henüz resmi olarak ülkemize giriş yapmayan iPad 3 modeli için 1400 Tl gibi rakamlardan başlayan fiyatlandırmalar oluşmaya başladı. Elbette ki Resmi kanalla gelen cihazlar biraz daha pahalı olacaktır ancak Paralel İthalat şimdiden kafalarda bir skalası oluşturmayı başardı.

Bu durum üzerine satışlarında bir sorun yaşamak istemeyen ve yeni gelecek iPad 3 yani Yeni iPad yerine daha uygun olan iPad 2 modelinin de satılmasını sağlamak isteyen resmi satış kanalı Bilcom iPad 2 modellerinde 200 TL ye varan indirimler yapmaya başladı.

Teknoloji marketlerin satış fiyatlarına da yansımaya başlayan indirimlerden sonra iPad 2 Wi-Fi li 16 GB lık bir modelin ortalama satış fiyatı 1000 – 1100 TL arasına kadar inmeyi başardı.

iPad 3 gelmeden önce firma tarafından başlatılan bu indirim zaten pek fazla yenilik getirmediği konusunda eleştirilere maruz kalan Yeni iPad modeli için birde sıkıntı oluşturabilir.

Ekran çözünürlülüğü ve Hızlandırılmış İşlemci dışında ekstra bir katkısı olmadığını düşünenler için iPad 2 modelini  uygun fiyatlardan almak daha akıllıca olacak gibi görünüyor.

Resmi olarak ülkemizde de satışına başlanılmasından sonra ise iPad 2 veya iPad 3 arasında bir tercih nasıl yapılacaktır onu da görmüş olacağız.

 

Yeni İpad Türkiye Pazarında Satışta

Apple tarafından birkaç hafta önce duyurusu yapılan ve birçok Avrupa ülkesi ve ABD’de satışına başlanılan Yeni İpad resmi olarak olmasa da Paralel İthalat olara Türkiye pazarında satışa sunuldu.

Hızlıal ve Hepsiburada gibi siteler üzerinden Distribütör Garantisi olmadan Spot olarak Türkiye satışına başlanılan ürünler oldukça fazla talep göreceğe benziyor.

Firmalar tarafından 16 GB hafızaya sahip olan ve 4G özelliği bulunmayan ilk modelin getirildiği ülkemizdeki satış fiyatları da sanılanın biraz altında gibi olacak.

Hızlıal sitesi ürüne 1453 TL lik bir satış fiyatı belirlerken aynı ürün için Hepsiburada adresli site 1449 lik bir satış fiyatı belirlemiş.

Tabi ki bunların Paralel İthalat olmasından dolayı fiyatlarının çok uygun seviyelerde olduğunu belirtmekte fayda var.

Avea, Turkcell ve Vodafone tarafından resmi Apple Garantisi ile Türkiye pazarına Sözleşmeli ve Sözleşmesiz olarak sokulması beklenen Apple Yeni iPad modelinin ise işte o zaman Resmi fiyatı belirlenmiş olacak.

Resmi satışı beklemek istemeyen, resmi satışın pahalı olacağını düşünen, garanti noktasında sorun yaşamam diye düşünenlere Çevrimiçi satış yapan bu iki site üzerinden veya aynı şekilde satışlara başlayan diğer siteler ya da yerel marketler üzerinden ürüne sahip olabilirler.

 

Yeni iPad’i En Ucuza Alabileceğiniz 10 Ülke

Apple tarafından duyurusu yapılan ve birkaç gün içerisinde satışlarına başlanılacak olan Yeni iPad modeli için şimdide ilk nerede ve ne kadara satışa girecek gibi sorular sorulmaya başlandı.

Türkiye için ne yazık ki iPad 3 modelinin satışı epey gecikmeli olacak gibi görünüyor. Zaten direkt olarak operatörler tarafından sınırlı sayılarda sokulması planlanan cihaza erişmek pek ucuz da olmayacaktır.

Ancak ürünü hemen almak isteyen, yurtdışına da giderim diyenler için Yeni iPad modelinin en uygun fiyattan satışa sunulacağı 10 firmayı listeleyelim istedik ve aşağıdaki tablo ortaya çıktı.

Tabi ki bu listede hiç şaşırtıcı olmayan olan ABD’nin en ucuza iPad satıyor olması gerçeği. Gerçi eyaletten eyalete değişen bir fiyat skalası olsa da birçok eyalette en uygun fiyata Yeni iPad almak isteyenler için fiyat dipte olacaktır.

Sıralama en pahalı olandan en uygun olana doğru yapılmıştır.

Fransa  
WiFi 16GB  489 Euro
WiFi ve LTE 64GB  814 Euro
   
Almanya  
WiFi 16GB  479 Euro
WiFi ve LTE 64GB  799 Euro
   
İngiltere  
WiFi 16GB  478 Euro
WiFi, mobil veri, 64GB  789 Euro
İsviçre  
WiFi 16GB  439 Euro
WiFi, mobil veri, 64GB  712 Euro
   
Avustralya  
WiFi 16GB  433 Euro
WiFi, mobil veri, 64GB  723 Euro
   
Japonya  
WiFi 16GB  403 Euro
  LTE sürümü bulunmyor.
   
Singapur  
WiFi 16GB  400 Euro
WiFi, mobil veri, 64GB  656 Euro
   
Kanada  
WiFi 16GB  395 Euro
WiFi, mobil veri, 64GB  646 Euro
   
Hong Kong  
WiFi 16GB  381 Euro
  4G sürümü bulunmuyor.
   
ABD  
WiFi 16GB  380 Euro (499 ABD doları)
WiFi, mobil veri, 64GB  631 Euro (829 ABD doları)

 

 

Apple Yeni iPad Modelini Tanıttı

Uzun süredir beklenilen ve hakkında birçok spekülasyon yapılan iPad 3 adı ile beklediğimiz yeni Apple iPad modeli bugün basın mensuplarına yönelik yapılan bir toplantı ile tanıtıldı.

Apple firmasının CEO’su Tim Cook cihazı tanıtmadan önce yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika kadar Appole firmnasının yeni çalışmalarından birisi olan Apple TV hakkında konuşma yaptı ve yeni ürünleri olan Apple TV‘yi bir anlamda tanıtarak bir taşla iki kuş vurmak istedi.

Sonrasında ise Yeni İpad için sahne hazırdı. Ürünün tanıtımı yapılınca aslında tasarım olarak iPad 2 den farklı olmayan ancak özellik olarak onu katlayan bir ürüne daha kavuştuğumuzu anladık.

Firma tarafından yapılan açıklama ile özellik bakımından iPad 2 modelinden daha üst olacak Yeni İpad isimli cihazın tasarım olarak hemen hemen iPad 2 ile benzerlikler gösterdiğini gördük.

Cihazda A5X Çipe sahip Çift Çekirdekli bir işlemci kullanan Apple firması eski modeline göre 4 kat daha fazla piksel kullanarak görüntüye verdiği önemi de ortaya koymuş durumda.

Yeni iPad modelinde HDTV 1080p video kayıt özelliği bulunan 5 MP’lik kamera tercih edilirken 2048 * 1536 gibi bir çözünürlükte bulunan bir ekran kullanılmış durumda.

4G LTE teknolojisi ile 72 Mbps’e ulaşan veri indirme hızına sahip olan cihazda marka panel aydınlatma sistemi, ISP, Hibrit IR Filtre gibi özelliklerde es geçilmemiş.

4G hızı ile kullanımda bile ortalama 9 saat bataryası giden üründe özellikleri kısaltarak batarya süresini arttırmanız mümkündür.

Cihazda ayrıca Wi-Fi özelliği ve 3G özellikleri de standart olarak gelecek. Bu seride ise standart dışında sunulacak olan özellik 4G özelliği olacak.

Ortalama pazara çıkış fiyatları için Apple firması aşağıdaki tabloyu sunmuş durumda.

  • 16 GB WiFi + 4G: 629 dolar
  • 32 GB WiFi + 4G: 729 dolar
  • 64 GB WiFi + 4G: 829 dolar
  • 16 GB WiFi: 499 dolar
  • 32 GB WiFi: 599 dolar
  • 64 GB WiFi: 699 dolar

Firma tarafından 16 – 32 ve 64 GB’lık seçenekler ile gelecek olan cihazda 8 GB tercihi ise bulunmayacak.

Kısacası uzun süredir beklenen iPad 3 belki isim değişikliği olarak çıktı ama kullanıcı için piyasadaki yerini almayı başardı.

Apple iPad 2 satışlarına da devam edeceklerini belirterek isteyenlerin o cihazları isteyenlerin ise yeni cihazı almalarını önerdi.

Açıkçası işlemci hızları dışında bu cihazı ara ara internete girmek için kullanan bir kişinin ülkemizde 4G özelliklerini de kullanamayacağını düşündüğümüzde Apple iPad 2 ile Apple Yeni iPad modelleri arasında yapacağı tercihte çok fazla oynamanın olacağını düşünmüyorum.

Ayrıca cihazların Türkiye pazarına ne zaman geleceği, resmi olarak ne zaman ve ne kadarlık bir fiyata satışa sunulacağı da henüz belli değil. İlerleyen günlerde operatörler tarafından Yeni iPad için çalışmalar başlayacaktır büyük ihtimalle.

 

 

iPad 3 mü Yoksa iPad HD mi?

Apple tarafından 7 Mart 2012 tarihinde yapılacak olan açıklama öncesinde birçok spekülasyon ortaya atılmaya devam ediliyor.

Birçok kişinin Apple tarafından iPad 3 modelinin tanıtılacağı konusunda hem fikir olsalar da firmadan henüz bu konuda resmi bir açıklama gelmedi.

Ancak resmi açıklama gelmeden ortaya atılan bir konu daha var. Oda Apple firmasını yeni çıkaracağı iPad modeline 3 ismi yerine İpad  HD ismini vereceği yönünde.

Yeni cihazda kullanıldığı varsayılan 2048 * 1536 Piksele sahip Retina Display ekran sebebiyle ürüne 3 demek yerine iPad HD demeyi ve bu isimle piyasaya sürmeyi düşündüğü belirtildi.

Ancak dediğimiz gibi henüz resmi bir açıklama yada isim yok ortada. Teknoloji meraklıkları tarafından ortaya atılan bu isimde ne kadar gerçek olur bilinmez.  Ancak kesin olan bir şey var ki oda teknoloji dünyası 7 Mart günü yapılacak olan açıklamalara kilitlenmiş durumda.

Bakalım bu sefer Apple firması dağarcığından nasıl bir cihaz çıkaracak.

 

 

iPad 3 Çok Yakında Hayatımızda Olacak

iPad 3 için uzun süredir yapılan spekülasyonlar artık Apple iPad 3 modelinin tanıtımın yapılacağı güne kadar getirdi bizleri.

Apple firması kısa süre önce basına ve çeşitli firmalara davetiye göndererek 7 Mart 2012 tarihinde San Francisco’da düzenleyeceği tanıtım gününe davetlerde bulundu.

Aslında direkt olarak nasıl bir tanıtım yapılacağı bilinmese de gönderilen davetiyelerde yazan ” Gerçekten görmeniz gereken bir şeyimiz var, ve dokunmanız gereken…” cümlesi birçok kişi için direkt olarak iPad 3 anlamına geldi.

Kısacası 7 Mart 2012 tarihinde San Francisco’da yapılacak olan Apple tanıtımında bizlere yepyeni bir ürün tanıtılacak ve bu büyük ihtimalle uzun süredir beklediğimiz Apple iPad 3 modeli olacak.

 

iPad 3 Ne Kadar İyi Olacak

Apple’ın teknoloji dünyasını değiştiren tableti iPad’in yeni sürümü iPad 3’ün duyurulacağına dair söylentiler bir hayli yayılmış durumda. iPad ile büyük bir değişimi tetikleyen, iPad 2 ile yerini sağlamlaştıran Apple’ın iPad 3 ile neler getireceği merak konusu. Yeniliklerle birlikte iPad 3’ün ne kadar iyi olabileceğiyse kullanıcıları düşündüren en önemli noktalardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Yeni iPad’de beklenilen en önemli yenilikler arasında tasarım, işlemci, grafik gibi konular geliyor. iPad 3’ün şu özelliklerle ön plana çıkması bekleniyor:

Geliştirilmiş pil ömrü: iPad 3’ün A6 işlemci ile birlikte en azından iPad 2 kadar iyi pil ömrüne sahip olması bekleniyor. Apple’ın bu güne kadar pil ömrü bakımından iPhone ve iPad üzerinde bir önceki versiyona kıyasla daha iyi performans sunamadığını göz önüne alacak olursak bu önemli bir gelişme.

Ses tanıma özelliği: Sesli yanıt ve kontrol sistemlerine ilgi duyanlar için iPad 3’ün ses tanıma özelliğinin olabilecek olması etkileyici yenilikler arasında yer alıyor.

Daha iyi hoparlörler: iPad 2 ile daha iyi duruma getirilen hoparlör performansının iPad 3’te biraz daha iyileştirilmesi bekleniyor.

4G teknolojisi: Apple’ın 4G teknolojisine sahip ilk ürünü iPad 3 olabilecek olması Apple hayranlarına heyecan veren noktalar arasında yer alıyor.

Daha iyi kamera: iPad 2’nin en zayıf yönlerinden birisi olan kamera donanımının iPad 3 ile HD kalitesinde FaceTime görüntülü konuşma gerçekleştirebilecek şekilde olması bekleniyor.

Daha yüksek ekran çözünürlüğü:  1024×768 ekran çözünürlüğüne sahip olan iPad 2’den farklı olarak iPad 3’ün 2048×1536 ekran çözünürlüğe sahip olabileceği tahmin ediliyor.