Etiket arşivi: htc türkiye

HTC Ailesine HTC Golf Modeli Geliyor

HTC firması tarafından giriş seviyesi cihazları arasına bu sene yeni bir cihaz daha eklenecek. HTC Golf adıyla pazara sunulması için çalışmalara başlanılan cihaz bir anlamda ortalama özellikler ve Android İşletim Sistemi ile HTC’nin satışlarında büyük bir artı sağlayacak gibi görünüyor.

Firma tarafından %100 olarak bazı bilgiler verilmese de verilen ve ima edilen özelliklere göre HTC Golf modeli 1 GHz lik ya da 800 MHz lik bir İşlemci ile tüketiciye sunulacak. Ona serisinden alıştığımız Çift Çekirdekli ya da Dört Çekirdekli ürünler yerine Golf daha uygun satış rakamı ile pazardaki giriş seviyesi cihaz alanında kendisini göstermeyi amaçlıyor.

Android 4.0 ISC (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi ile gelecek olan HTC Golf modelinde firma Sense 4 ara yüzünü de kullanmayı ihmal etmemiş. Yani her ne kadar işlemci seviyesi birçok modelle aynı olsa da ürün HTC tarafından en üst sürümlerde pazara sunulacak gibi görünüyor. Bu durumda bir anlamda ürünün rakiplerinden bir adım öne geçmesi demek.

Cihazda 512 MB lık bir Ram ve 4 GB’lık bir dahili hafızası olacak gibi görünüyor. Bunların yanında MicroSD Kart desteği olacak olan ürün ile isterseniz 323 GB daha ek bir hafızanız olacaktır. HTC firmasının Dropbox ile yaptığı anlaşma kapsamında Bulut Sunucuda size birde 25 GB değerinde bir alan verilecek. Yani Golf aldıysanız depolama sorunu yaşamayacaksınız demektir.

3.5 inç ekrana sahip olacak olan cihaz üst modellerde olduğu gibi cepte çok büyük bir yer kaplamayacak gibi görünüyor.

Firma tarafından daha önce tüm modellerinde olacağı duyurulan Beats Audio Ses Profili ve Beats Audio Cipleri bu cihazda da mevcut. Yani dahili veya harici hafızasına attığınız dosyalarınızı iyi bir kulaklık ile, tercihen Beats Audio logosuna sahip, oldukça başarılı bir ses kalitesi alarak dinlemeniz mümkün olacaktır.

Cihaz üzerinde Wi-Fi, Bluetooth 3.0, GPS, 3G ve birçok sensör ve dahili özellik geliyor. Yani firma uygun fiyatlı diye cihazda büyük kesintilere gitmemiş durumda.

Arka kamera bazında firma tarafından tercih edilen oran 5 MP olarak belirlenmiş. Son dönemde çıkan birçok orta seviye cihazda olduğu gibi. Sanırım bu 5 MP lik seviye orta ve giriş seviyesi için standart oldu. 12 MP ise yeni, gelen cihazların tercih edeceği bir çözünürlülük olacak gibi görünüyor.

Haziran ayı gibi pazara sunulması beklenilen HTC Golf modeli şimdiden oldukça merak uyandırıcı bir etkiye sahip diyebiliriz. Pazardaki rakiplerine oranla hem Hafıza hem Müzik hem de İşletim Sistemi olarak daha başarılı gibi görünen cihaz 600 TL 800 TL arasındaki bir rakamdan satışa sunulursa ülkemizde en çok satan modellerden birisi olacaktır.