Etiket arşivi: hack

Twitter’ a Bir Süre Erişim Sağlanamadı

Günümüzün en gözde sosyal platformlarından biri olan Twitter dün gece bir süre çevrım dışı kaldı.

Bu tür problemleri daha çok Twitter’ ın yeni yeni tanındığı zamanlarda görüyorduk. Popüler olmaya başlandığında aşırı kullanıcı akınına uğrayan Twitter, dün gece ki gibi sorunlar yaşayabiliyordu. Ancak uzun zamandır bu tür problemler ile karşı karşıya kalmamıştık.

Twitter’ a erişimin sağlanamadığı dakikalarda akla ilk gelen şey bir güvenlik tehdidi olabileceğiydi. Henüz bununla ilgili bir açıklama yapılmış değil zaten.

Twitter’ a erişim sağlanamadığı dakikalarda aynı sorun mobil uygulamalarda da yaşandı. Buda sorunun genel olarak tüm Twitter’ ı kapsadığını bizlere gösterdi.

Sorun çok geçmeden gerekli müdahale yapıldı ve çözümlendi. Twitter bu sorundan sonra tekrar yayına alındı ancak yayına alındıktan sonra yaklaşık 30 dakika gibi bir süre sistemde aşırı bir yavaşlık söz konusu oldu. Şuan ise sorun hallolmuş gibi görünüyor.

 

Mobil Uygulamalara Dikkat!

Kötü niyetli yazılımlar mobil ürünler bazında çok dikkate alınmamakta. Mobil cihazlara sızmak amacı ile geliştirilmiş olan Trojanlar, kullanıcıların bu riske karşı önlem almaları için yüksek maliyetlere katlanmalarını gerektirmekle birlikte henüz dikkat çekici ve geniş çaplı bir yıkım yaratmamıştır. Mobil Uygulamalara Dikkat! yazısına devam et