Etiket arşivi: güncellemesi

Jelly Bean Güncellemesini Alacak HTC Modelleri

Google’ın akıllı mobil cihazlar için geliştirmeye devam ettiği Android işletim sisteminin son versiyonu Jelly Bean güncellemesi akıllı telefonlara uyumlu hale getirilmeye devam ediliyor.

Daha önce birkaç akıllı cihaz Jelly Bean güncellemesini yaparak merakları gidermişti. Geçtiğimiz günlerde ise HTC şirketi bazı modelleri için Jelly Bean güncellemesi yapma hazırlığında.

Gündeme takip edenler bilirler markalar yapacakları geliştirmeler hakkında bazı kısmi bilgileri güvendikleri medya üyelerine önceden sızdırırlar. Bu medya üyelerinden birinin Twitter hesabında Android Jelly Bean güncelleştirmesi alacak olan HTC modellerinin listesi yayınlandı. Yayınlanan listede HTC şirketinin gelişmiş teknolojiye sahip akıllı telefonları yer alıyor. Bu cihaz listesi şu şekilde;

  • HTC One X+
  • HTC One S C2
  • HTC XL
  • HTC One SV
  • HTC One VX
  • HTC J

Verilen bilgiler arasında modellerin ne zaman Jelly Bean güncelleştirmesi alacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmiş değil. Tahminlere göre güncelleştirme bulunduğumuz ayın son günlerinde veya 2013 yılının başlangıcı itibariyle güncelleştirme kullanıcılara açık hale gelecek.

 

Samsung Galaxy S3 Yazılım Güncellemesi

 Samsung firmasının büyük beklentiler ile piyasaya sürdüğü Galaxy S3’ ün bu beklentileri karşıladığını söyleyebiliriz. Galaxy S3’ ün piyasaya çıktıktan sonra satış rekorları kırması fazla uzun sürmedi. Cihazın güncellemesi ise geçtiğimiz günlerde yapıldı. Cihazının güncelleme yaptığını bizlere ilk bildiren İngiltereli arkadaşlardı. Daha sonra diğer ülkelerde çok kısa sürede bu güncellemeye dâhil oldular.

Piyasaya çıktıktan sonra çok kısa bir sürede güncelleme gerçekleştiren Samsung bu hareketiyle Galaxy S3’ ü ne kadar önemsediğini kanıtladı. Zira cihazın eksiklikleri fazla zaman kaybetmeden tespit edildi ve güncelleme ile bu eksiklikler ve hatalar ortadan kaldırıldı. Ancak akıllara takılan bir soru var. Samsung Galaxy S3 daha yeni satışa sunulmuş olan bir telefon olmasına rağmen neden bu kadar çabuk sürede bir güncelleme ihtiyacı duyuldu? Buda bize gösteriyor ki Samsung firması eskisi kadar satış öncesi kontrolleri yapmıyor. Bunun nedeni ise şüphesiz ki akıllı telefon piyasasındaki kızışmış olan rekabet ortamı. Cihazlar deneme aşamasında fazla zaman geçirmeden satışa çıkarılıyor ve satıştan hemen sonra bu tarz güncellemeler ile karşılaşabiliyoruz.

Facebook Yorum Güncellemesi

Facebook sıklıkla yaptığı güncellemeler ve iyileştirmeler ile gündemde kalmayı başarıyor. Herkes artık yapılacak bir şey kalmadı dediğinde bile ufak değişiklikler ile sosyal ağın kullanımı daha da kolaylaştırılıyor.

Facebook yaptığı son güncellemede ise yorumlara el atmış. Eskiden attığınız yorumu değiştirmek mümkün olmuyordu. Daha sonra yeni yazılan yorumlar, yanlışlık fark edildiğinde yani hemen yazdıktan sonra değiştirilebiliyordu. Yorumunuzu yanlış yazdığınızı fark ettiğinizde değiştirmek isterseniz ve üzerinden dakikalar geçmişse bu yapılamıyordu. Yorumunuzu silip yanlışı düzelttikten sonra tekrar göndermek zorunda kalıyordunuz. Ancak yapılan son güncelleme ile bunun önüne geçiliyor.

Güncelleştirmeden önce yorumunuzun sol üst köşesinde bir çarpı işareti bulunuyordu. Yorumunuzu yazdıktan hemen sonra bu çarpı butonuna tıkladığınız değiştirebiliyordunuz. Bunun haricinde bu buton sadece yorumu silmeye yarıyordu. Güncelleştirme ile beraber bu çarpı butonunun yerini kalem butonu aldı. Bu kalem butonuna tıkladığınızda karşınıza “Düzenle” ve “Sil” seçenekleri çıkıyor. Bu sayede yorumunuzda ki yanlışlıkları silip tekrar yazmak yerine “Düzenle” seçeneği ile düzeltebiliyorsunuz.