Etiket arşivi: en

Chrome For iOS Şimdiden İlk Sırada

 

 

 

 

 

 

Google’ ın işlevsel tarayıcısı Chrome’ un iOS cihazlar için geliştirdiği Chrome For iOS, App Store da ilk sırayı aldı.

Chrome for iOS, çıktıktan sadece iki gün sonra App Store’ da ilk sırayı yer aldı. Yayınlanmasıyla böyle bir başarıyı elde edeceği zaten beklenen Chrome for iOS kullanıcıları şaşırtmadı ve mükemmel bir performans sergileyerek ilk sıraya ulaştı. Chrome for iOS’ un aldığı oylara bakılırsa, iOS kullanıcıları da bu durumdan memnun.

iOS cihazlarda en çok kullanılan tarayıcı olan Safari’ yi tahtından indirebilecek yapıya sahip olan Chrome bakalım beklentileri yerine getirebilecek mi? Bu rekabet ortamında Safari’nin en büyük avantajı iOS cihazlarda varsayılan ta

rayıcı olarak görünmesi.

 

Bilgisayarlar Artık Isınmayacak mı ?

Bilim adamları tarafından yapılan araştırlamalara göre örümceklerin ağlarında kullandıkları ipeğimsi madde ısıyı en iyi iletme özelliğine sahipmiş.

 Iowa Üniversitesi bilim adamları altın küre örümceklerinin ağlarını inceleyerek geçmişte yaptıkları testlerden çok daha iyi sonuçlar aldığını gördüler. Altın küre örümceklerinin ipekleri diğer tüm materyallerden 800 kat daha iyi sısıyı iletmekte.
 Materyaller hakkında araştırmalara yer alan dergi Advanced Material dergisinde yayınlanan habere göre örümcek ipeğinin 416W/m-K oranında ısıyı dağıtabilme yetisi var. Bu oran bakırde ise 401 W/m-K oranında.
 Şuana kadar en iyi ısıyı en iyi dağıtan metertallerden biri olarak gelen bakırın tahtını elinden alan örümcek ipeğini şuan için sadece elmas ve gümüşü geçememiş durumda.
 Araştırmaların devam ettiğini söyleyen bilim adamları ilerleyen günlerde örümcek ipeğinin teknolojiden, giyime bir çok alanda kullanılabileceğini belirttiler.