Etiket arşivi: download

Virtual Router ile Bilgisayarınızı Modem Olarak Kullanın

 Özellikle bazı sinyal zayıflığı olan durumlarda çok işe yarayacak bir program ile karşı karşıyayız. Sizde benim gibi sinyal sorunu çekiyorsanız ve modemin yanına kadar gidip orada işlem yapmaktan sıkıldıysanız işinizi fazlasıyla görecek bir program olan Virtual Router programı ile tanışmanızda yarar var. 🙂

 Virtual Router  programı kurulum ve kullanım açısından çok kolaydır. Kısa bir kurulum aşamasından sonra program başlatıldığında direk işlem yapacağımız ekran bizi karşılıyor zaten. Aşağıda ki resimde de görüleceği üzere programın ara yüzünde bir zorluk yok. “Network Name (SSID)” yazan kısıma bağlantı ağımızın ismini girebiliriz. Ardından “Password” kısmından bir ağ şifresi belirliyoruz. “Shared Connection” kısmına karışmanıza gerek yok, “Kablosuz Ağ Bağlantısı” olarak kalmalı. Bu ayarları hallettikten sonra geriye sadece “Start Virtual Router” butonuna basmanız gerekiyor. Artık bilgisayarınız bir kablosuz modem işlevi görecektir. Bu işlevin sonsuza kadar devam etmesi gerekmiyor. 🙂 İstediğiniz zaman “Stop Virtual Router” butonuna tıklayarak bilgisayarınızın modem işlevini kapatabilirsiniz.

Son olarak bu işlevsel programın son sürümünü ücretsiz olarak indirmek için buradan programın sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Fotoğraflardaki İstenmeyen Nesneleri Kaldıran Uygulama

Akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamalar ile birçok şey kolaylıkla yapılabiliyor. tocuhRetouch uygulaması da bize bu kolaylıklardan birini sağlıyor. Bu uygulama sayesinde telefonunuz ile çektiğin bir fotoğrafta istenmeyen nesneleri kolaylıkla fotoğraftan kaldırabiliyorsunuz.

touchRetouch ile Nesneler Fotoğraftan Nasıl Kaldırılır?

Uygulama hem Android hemde iOS cihazlar çalıştırılabiliyor. Uygulamanın Android versiyonunu indirmek için buraya, iOS versiyonunu indirmek için buraya tıklayınız.

Uygulamayı açtığınızda size ilk karşılayacak sayfada yeni bir fotoğraf çekmenizi veya telefonunuzdan bir fotoğraf seçmenizi isteyecektir. Ayrıca bu sayfada uygulamanın kullanımını anlatan videolara da bağlantılar verilmiş.

uygu

Uygulama ile çalışacağınız fotoğrafı bulduktan sonra programın ayarlarına geçebiliriz. İşte uygulamanın can alıcı noktası burada başlıyor. Çünkü fotoğraflardan nesneleri kaldıracağımız bölüm burası. Ekranın alt kısmında uygulamada bulunan araçları görebilirsiniz. Bu araçlardan fırça şeklinde olan ile fotoğraf üzerinde kaldırmak istediğimiz nesneyi seçiyoruz. Bu araç ile seçimimizi yaptıktan sonra nesne kırmızı bir şekilde işaretlenecektir. Daha sonra işimize yaracak olan araç ise silgi şeklinde olan araçtır. Sakın yanlış anlamayın silgi aracı nesneleri silmenize değil düzeltmeler yapmanız içindir. Fırça ile seçtiğiniz nesnelerde bazen fazlalıklar olabiliyor veya silmek istemediğiniz yerlerde işaretlenebiliyor. İşte buraları silgi aracıyla düzeltebileceğiz. El şeklinde yer alan aracımız ile ise fotoğraf üzerinde sağ veya sol tarafa doğru gezebilirsiniz.

 

Söylediğimiz araçlar yardımıyla tüm ayarlamalar yapıldıktan sonra artık fotoğrafımız işlem için hazır demektir. Nesnelerin kaldırılma işlemini başlatmak için üzerinde “Start” yazan butona tıklamanız yeterli olacaktır. Böylece ekranda sarı bir bar belirecek ve işlem başlayacak.

Sarı bar dolduktan sonra işlemimiz tamamdır. Disket şeklindeki kaydet butonuna basarak istenmeyen nesnelerin silindiği fotoğrafınızı kaydedebilirsiniz.

Uygulama her ne kadar PhotoShop ve benzeri profesyonel düzenleyici programlar kadar olmasa da yine de tatmin edici sonuçlar veriyor. Eğer fotoğraflarınızda böyle bir ihtiyacınız oluyorsa ki benim sürekli olarak oluyor bu program tam size göre. Bir denemelisiniz.

iOS 5.1.1 Untethered JailBreak Sonunda Çıktı

Kullanıcıların uzun süredir beklediği iOS 5.1.1 JailBreak sonunda çıktı.

Chronic Dev Team tarafından duyurulan haberde şuan için iOS cihazlarda en son sürüm olan 5.1.1 için jailbreak özelliği sağlayan yazımlın çıktığı belirtildi.

JailBreak özelliğinin ne olduğunu bilmeyenler için bu konuya ufakça değinelim. JailBreak, Türkçe manası firar veya kaçış olarak söylenebilir.  jailBreak’ ın çıkış amacı Apple’ ın kendi yazılımın kendisinden başkasının bilmemesinden dolayıdır. Apple kendi yazılımı ve cihazı haricindeki hiçbir yazılım ve cihaz ile paylaşım yapmamakta. Başka cihazlar ile dosya paylaşımına gidilmek istendiğinde bu ancak mail ile oluyordu.

JailBreak yazılımı ile Apple cihazının garantisi sona ermiyor. Ancak yeni bir iOS sürümü çıktığında cihazınızı bu üst sürüme güncellerseniz bu sürüm için çıkartılacak olan JailBreak yazılımını beklemek zorunda kalırsınız.

JailBreak bu sefer bağımsız bir şekilde çalışıyor. Yani cihazınızı açıp kapattığınızda bilgisayara bağlamak zorunda kalmıyorsunuz. Yalnız cihazının iOS 5.1.1 sürümünü kullanıyor olmasına dikkat etmelisiniz.

JailBreak kurulum aşamalarını belirtmek gerekirse;

  1. iOS 5.1.1 sürümlü cihazınızı USB ile bilgisayarınıza bağlayın. Sağ tıklayıp cihazı seçerek yedeklemeye basın. Böylece iTunes yedekleme işlemini yapmış oluyorsunuz.
  2. Yaptığınız yedekleme işlemi tamamlanınca ayarlar->genel->reset->Tüm içerik ve Ayarları sil aşamalarını uygulayın.
  3. Absinthe 2.0 yazılımını kurun.
  4. JailBreak seçeneğine tıklayın ve bekleyin.
  5. JailkBreak tamamlanınca iTunes’ a dönün cihazlar menüsünden cihazının adına sağ tıklayıp yedeklemeyi geri yükle deyin.

Absinthe indirmek için;

Windows(XP, Vista, 7)

OS X(10.5 Leopard/10.06 Snow Leopard/10.07 Lion)

Linux(x86/x64)

 

Merakla Beklenen Windows 8 Yayınlandı

Microsoft’ un yeni bir işletim sistemi çıkaracağı haberini verdiği günden beri merakla beklenen Windows 8 hakkında bir çok haber yazıldı çizildi.

 2011 yılının son aylarında Windows 8′ in geliştirici sürümü yayınlanmıştı. Bu sürümden sonra herkesin rahatlıkla kullanabileceği önizleme sürümünü bekleyenler bugün meraklarını giderdi.
 Barcelona’ da düzenlenecek olan 2012 Mobil Dünya Kongre’ inde Windows 8′ in deneme sürümünün tanıtılacağı bekleniyordu ve öylede oldu.
 Windows 8 Tüketici beta sürümünü 32-bit ve 64-bit olarak aşağıda verdiğimiz bağlantılardan indirebilirsiniz.
Windows 8 Tüketici Beta 64-bit(x64) İngilizce Sürümünü BURADAN indirebilirsiniz.
Windows 8 Tüketici Beta 32-bit (x86) İngilizce Sürümünü BURADAN indirebilirsiniz.
 Ürün anahtarı: DNJXJ-7XBW8-2378T-X22TX-BKG7J
 Yayınlanan beta sürümlerinin şuan için Türkçe seçeneği mevcut değil.  Ayrıca daha fazla bilgi almak için veya herhangi bir sorun için Microsoft’ un bu adresinden yardım alabilirsiniz.