Etiket arşivi: devri

PC Devri Bitiyor mu?

 Teknoloji devleri sürekli olarak bilgisayar teknolojisini ileriye taşıyorlar. Bu gelişmenin sonucunda artık çok gelişmiş ve kolayca yanımızda taşıyabileceğimiz bilgisayarlar üretiliyor. Peki, bunların sonucunda artık PC devri bitecek mi?

Günümüzde gelişen teknolojinin güzel bir sonucu olarak karşımıza çıkan tablet bilgisayarlar kullanıcı kitlesini gün geçtikçe arttırıyor. Tabi bunda en büyük etken ise tablet bilgisayarların PC’nin yapabildiği tüm işlevleri kolayca yapabiliyor olması. Durum böyle olunca PC gün geçtikçe kullanıcı kaybediyor ve artık PC’leri göremez olduk.

Teknoloji devi Microsoft’ ta bu gelişmeyi görmüş olacak ki tablet bilgisayarlar ile ilgili çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Metro ara yüze sahip olan Windows 8 ile tablet bilgisayar piyasasına sıkı bir giriş yapmayı planlıyor. Microsoft yetkililerinden Antoine Leblond, piyasada satılan bilgisayarların %60 gibi büyük bir kısmını laptopların oluşturduğunu söylüyor. Açıklamalarında çok değil birkaç sene öncesine gittiğimizde PC’lerin satışının laptoplara oranla daha fazla olduğunu söyleyen Leblond, şimdi ise laptoplar bu rekabette öne geçmiş diyor. Birkaç sene sonra ise tablet bilgisayarların piyasada lider konuma geleceğini de ekliyor.