Etiket arşivi: devoloper

Google Play Değişiklikleri

 

Google’ ın Android’ i satın aldıktan sonra geliştirdiği ve yayına başladığı Google Play’ de hem geliştiricilerin hemde kullanıcıların hoşuna gidecek değişiklikler yapıldı.

Google, Android Devoloper Console yani geliştiriciler için bulundurduğu konsolunda bazı değişikliklere gidiyor. Bu değişiklikler özellikle geliştiricilerin işine yarayacak olsa da kullanıcıların da işine yarayacak gibi görünüyor. Bu değişikliklerin başında uygulamaya yapılan yorumlara ve değerlendirmelere uygulama geliştiricilerinin cevap verme yetkisi geliyor. Bu sayede geliştiriciler yorumların yanında sorulan sorulara ve önerilere cevap verebiliyor.

Geçen hafta Google yetkilileri tarafından bildirilen bu haber geliştiricilerin hoşuna gitmiş görünüyor. Özellikle kullanıcıların sorularına cevap verebilecek olmaları kullanıcıların da hoşuna gidecektir. Ayrıca geliştiricilerin yaptıkları yorumlar kullanıcılara mail yoluyla da iletilebiliyor.

Google Play Store’ a yeni eklenen bu özellik şimdilik sadece “Top Devoloper” statüsünde bulunan geliştiricilerde uygulanacak. Eğer bu aşamada uygulamadan istenilen verim alınırsa ve test aşamasını geçerse tüm geliştiriciler için açık hale gelecektir.