Etiket arşivi: blackberry curve modeli blackberry 8520

BlackBerry Curve 9220 Yüzünü Gösterdi

BlackBerry firması tarafından Giriş Seviyesi bir model olarak piyasaya sürülmeye hazırlanan Curve 9220 modeline ilişkin bazı bilgiler basına verilmeye başlandı.

RIM firması tarafından BlackBerry Curve 9220 ismi ile üretilmesi planlanan bu cihaz bir anlamda firmanın ayağa kalkması için bel bağlanılan ürünlerden birisi.

BlackBerry OS 7.1 işletim sistemi ile gelmesi planlanan cihazda 512 MB ram ve 512 MB lık Rom kullanılacak gibi görünüyor.

2.44 İnçlik bir ekrana sahip olacak cihazda Qwerty Klavye bulunacak ve özellikle hızlı mesaj yazanlar için bulunmaz bir nimet olarak yine kullanıcıya sunulacak.

EDGE desteğine sahip olacak cihazın 2 MP lik bir kemarası bulunması planlıyor. Ayrıca Wi-Fi ve Bluetooth 2.1 gibi kablosuz bağlantı seçenekleri de donanımsal olarak cihazla birlikte gelecek özellikler arasında.

Tasarım olarak 8520 modeline benzeyen cihazın özellik olarak birçok farkı bulunuyor ve biraz daha üstte bir seviyede yer alması bekleniyor.

Bakalım RIM firması uzunca bir süredir devam eden kötü gidişe bir dur demek için başlattığı yeni cihaz üretiminde ne kadar başarılı bir satış grafiğine ulaşarak kullanıcılarını geri kazanmaya başlayacak.

Aksi bir durumda Android ve İOS’dan sonra Windows Mobile karşısında da yenilgisini ilan ederek bu pazardan ayrılmayı bile düşünebilir.