Etiket arşivi: asus tablet

Google Tabletinde Tegra 3 İşlemci Kullanmaktan Vazgeçti

Google NeXuS adıyla yeni bir tablet bilgisayar çıkarma hazırelığında olan Google firması fiyatının oldukça uygun bir seviyede kalabilmesi için cihaz içeriğinden de feragat etmeye başladı.

Daha önceden yapılan açıklamaya göre Amazon Kindle modeli ile fiyat konusunda yarışması beklenen Google NEXuS Tablet modelinin daha uygun bir fiyata sahip olabilmesi için üzerinde kullanılması beklenilen Tegra 3 Dört Çekirdekli İşlemciden vazgeçildi.

Asus ile yapılan anlaşma sonucunda Asus firması tarafından tamamlanması ve piyasaya sürülmesi beklenen yeni Google Tabletin fiyatı ise 150 – 200 dolar arasında bir seviyede tutulmaya çalışılıyor. Tabi ki bu fiyat ülkemizde vergiler ve komisyonlardan sonra 400 – 500 TL arasında olacaktır yinede.

Mayıs ayının ilk haftalarında raflardaki yerini alması beklenen Google NeXuS Tablet bir anlamda Google firması için yepyeni bir deneyim olarak kayıtlara geçecek gibi görünüyor.

Ayrıca şu aralar kulislerde konuşulan yeni işletim sistemi de gerçek olursa NeXuS Tablet bilgisayar üzerinden Android 5.0 Jelly Bean sürümü ile karşımıza çıkacak ilk ürün olma özelliğini de taşıyacak.

Bakalım uygun fiyatta kalabilmek için özellikleri kısılan ve işlemcisinde küçük bir değişikliğe gidilen bu ürün nasıl bir performans, fiyat ve satış stratejisi ile hayatımıza giriş yapacak.

 

Asus 3 Cihazı Birleştirdi ve PadFone’yi Yarattı

Asus firması rekabet ortamının artmasından sonra kendine has ürünleri piyasaya sürerek piyasa da kendisine bir yer edinme amacıyla yeni cihazı PadFone ürünün tanıttı.

Asus PadFone adı ile piyasaya sürülen üründe Cep Telefonu, Tablet Bilgisayar ve Notebook özellikleri bir arada sunularak kullanıcıya istediği an istediği ürüne sahip olabilme olanağı sunuluyor.

4.3 inçlik bir ekrana sahip olan üründe ayrıca 8 MP’lik birde kamera kullanılmış durumda. Firma tarafından Android 4.0 yüklü olarak kullanıcılara sunulacak olan cihazın işlemcisi ise 1.5 GHz lik Çift Çekirdekli özelliğine sahip.

Alacağınız ürüne göre 16 GB, 32 GB veya 64 GB bellek bulunan üründe 1 GB’lık Ram bellek geliyor.

Ürünün şarj süresi de oldukça uzun tutulmuş durumda. GSM modunda iken 370 saate kadar beklemede kalabilen cihaz normal kullanımda 440 saati bulan bir bekleme süresine sahip oluyor.

Ürünün yakın dönemde teknoloji mağazalarına düşmesi ile isteyen istediği gibi inceleme imkânına sahip olacaktır.