Etiket arşivi: Anonymous güvenlik

Anonymous Panda’ya Saldırdı

İnternet dünyasında son dönemde yaptığı saldırılar ile adını sıkça duymaya başladığımız Anonymous isimli grup şimdi de bir baskından sorumlu tuttuğu Panda Anti Virüs sisteminin bazı yan sitelerine saldırarak onların devre dışı kalmasına sebep oldu.

LulzSec isimli bir gruba mensup üyelerden bazılarının Amerika ve Avrupa ülkelerinde tutuklanmasından sonra Anonymous bunun sorumlusu olarak Panda firmasını görmeye başladı ve yaptığı saldırılan sonucunda 36 farklı sayfasını hacklemeyi başardı.

Panda firması konu hakkında saldırıları doğrularken grubun sadece yan sitelere erişebildiklerini, ana serverlara erişemediklerini, bu sebeple kullanıcı bilgilerinin güvende olduklarını açıkladı.

Ayrıca firma yetkilileri kendilerine yönelik yapılan bu siber saldırının kim veya kimler tarafından yapıldığı konusunda da araştırmalarının devam ettiğini, kısa sürede yeterli verilere ulaşacaklarını da sözlerine eklediler.

Son dönemde birçok Uluslararası firma ya da kurumun sitelerini hackleyen grup ülkemizde de “Güvenlik İnternet” çalışmaları sırasında varlığını göstermiş ve çeşitli sitelerin geçici olarak kullanım dışı kalmasına sebebiyet vermişti.