Etiket arşivi: angry birds rovio

Sahte Angry Birds Google Play Markette

Pazara bir bomba etkisi ile giriş yapan ve bir anda patlama yaşayan oyunlardan birisi olan Angry Birds Space oyununun sahteleri çıkmaya başladı. İşin asıl ilginç yanı ise sahte oyunların Google Play Market üzerinden indirilebilir hale gelmesi.

Rovio firması tarafından yapılan açıklamaya göre Google Play Market ya da eski ismi ile Android Market üzerinde şuan kötü amaçlı yazılım içeren Angry Birds Space isimli birkaç program var ve kullanıcılar tarafından indirilebilir durumda.

Uygulama telefona indirilip kurulduğunda cihaza bir malware yüklenmiş oluyor. Bu sayede interneti her açtığınızda sizin isteğiniz dışında sayfalar açılıyor ve reklam gösterimi yapılıyor.

Şu aşamada bu tarz sorunlu yazılımların yaşattığı sıkıntılar konusunda bir geri dönüş olmadı ancak cihazınıza eğer Angry Birds Space ya da Angry Birds serisinden bir oyun yüklemesi yapacaksanız yapımcı bölümünde Rovio yazdığından emin olun.

Farklı bir yapımcı tarafından yapılan aynı isimlerdeki oyunlardan ise uzak durun. Ya kopyadır ya da virüslü dosyalar içermektedir.