Etiket arşivi: angry birds

Angry Birds Marsta

Angry Birds Space oyunu ile uzayda kapışan kızgın kuşlarımız yeni gelen güncelleme ile Mars’ ada uğradı.

Rovio Game, Angry Birds Space için yeni bir güncelleme çıkardı. Bu güncelleme ile sempatik sinirli kuşlarımız artık Mars’a ulaştılar. Bu güncelleme ile oyuna Mars’da geçen 20 yeni bölüm eklendi.

Rovio Game bu güncellemeyi hem iOS hemde Android için aynı anda çıkardı. Aynı zamanda bu güncelleme içinde NASA ile işbirliği yapıldı.

Bu yeni güncellemenin hikayesi ise biraz ilginç. 🙂 Geçtiğimiz günlerde Mars’a gönderilen uzay aracı Curiosity adlı uzay aracını bizim pişkin domuzlar kaçırıyorlar. Bununla yetinmiyorlar ve bizim kuşların yumurtalarına göz dikiyorlar. Tabi durum böyle olunca bizim kuşlarda sinirleniyor.

Oyun hakkında tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

 

Sahte Angry Birds Google Play Markette

Pazara bir bomba etkisi ile giriş yapan ve bir anda patlama yaşayan oyunlardan birisi olan Angry Birds Space oyununun sahteleri çıkmaya başladı. İşin asıl ilginç yanı ise sahte oyunların Google Play Market üzerinden indirilebilir hale gelmesi.

Rovio firması tarafından yapılan açıklamaya göre Google Play Market ya da eski ismi ile Android Market üzerinde şuan kötü amaçlı yazılım içeren Angry Birds Space isimli birkaç program var ve kullanıcılar tarafından indirilebilir durumda.

Uygulama telefona indirilip kurulduğunda cihaza bir malware yüklenmiş oluyor. Bu sayede interneti her açtığınızda sizin isteğiniz dışında sayfalar açılıyor ve reklam gösterimi yapılıyor.

Şu aşamada bu tarz sorunlu yazılımların yaşattığı sıkıntılar konusunda bir geri dönüş olmadı ancak cihazınıza eğer Angry Birds Space ya da Angry Birds serisinden bir oyun yüklemesi yapacaksanız yapımcı bölümünde Rovio yazdığından emin olun.

Farklı bir yapımcı tarafından yapılan aynı isimlerdeki oyunlardan ise uzak durun. Ya kopyadır ya da virüslü dosyalar içermektedir.

 

Angry Birds Space Yakında Windows Mobile’da

Geçtiğimiz günlerde Bloomberg tarafından yapılan haberde Windows Tabanlı cep telefonları ve bilgisayarlar için Angry Birds Space modelinin üretilmeyeceği bilgisi verilmişti. Çok geçmeden bu haber oyunun yaratıcıları tarafından yalanlandı.

Angry Birds oyununun İOS ve Android İşletim sistemlerinde büyük bir patlama yapması ve kullanıcıların büyük bir rağbet göstermesi firmanın Windows altyapısını kullanan cihazlar içinde Angry Birds oyununun yeni sürümlerini yayınlama mecburiyeti doğurdu.

Revio firmasının önemli isimlerinden olan Mikael HED tarafından yapılan açıklamaya göre firma şu aşamada Windows Phone ürünleri için Angry Birds Space isimli oyunun çalışmalarına başlamış bile.

Yakın dönemde firma tarafından Windows Mobile kullanan cihazlarda da kullanılabilir hale gelecek olan oyunun kısa sürede bu cihazlara da yüklenmesi ve bu noktada da bir satış rekoru kırmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kısacası piyasayı kasıp kavuran bir oyun olan Angry Birds Space bu anlamda büyümeye ve hayran kitlesini de genişletmeye devam ediyor.

 

Angry Birds Space ile Uzay Yolculuğu Başlıyor

Geçtiğimiz sene piyasaya sürülen Angry Birds Rio isimli oyundan tam 1 sene sonra firma tarafından diğer bir oyunu olan Angry Birds Space isimli oyun bugün piyasaya sürülecek.

Akıllı telefonlar için piyasaya sürülen sonrasında ise tek başına bir fenomene dönüşen Kızgın Kuşlar yani Angry Birds serisi artık oyun severlerin olmazsa olmazlarından birisi halini almayı başardı.

Yapımcı firmaya Milyon Dolarlar ile ifade edilebilecek seviyede bir kazanç sağlayan bu kızgın ve çılgın kuşların bu sefer ki durağı ise Uzay olacak.

Firma tarafından halen eski sürümlerinin satılmasına rağmen söz verilen tarihte yeni sürümünün piyasaya sürülmesi oyun severler açısından da büyük bir kazanç haline gelecek ve yeni sürüm için hemen telefonlarının marketlerine gireceklerdir.

Firma tarafından ilk olarak Apple İOS, Android, Windows ve MAC sürümleri için çıkarılan yeni seri yakın dönemde birkaç işletim sistemi içinde hazırlanabilir durumda.

Şu aşamada demo yani kısıtlı sürümün Ücretsiz olarak indirilebileceği bilgisini verelim. Ancak oyunun tam olarak zevkine varmak ve bir anlamda Kızgın Kuşlar ile uzaydaki hayatın tadını çıkarmak istiyorsanız o zaman yapmanız gereken 4.99 Dolarlık ödemeyi gözden çıkarmak.

Oyunun henüz net fiyatı ne yazık ki belirtilmedi ancak yapılan ön görülere göre 4.99 Dolarlık bir seviyeden satışa sunulacak ve herkesin alabilmesi için fiyatını yükseltmemiş olacak.

Firma bir önceki oyununda da fiyatları çok düşük tutmuş, milyonlarca oyun sever tarafından satın alınan oyun bir anlamda sürümden kazandırmıştı.

Firmanın bu denli sevilen bir oyun sonrasında çıkardığı diğer oyunlar ise ne yazık ki Angry Birds kadar değerlenemedi.