Etiket arşivi: android tablet

Android Instagram Uygulaması Tablet Desteğine Kavuştu

İOS İşletim Sisteminden sonra hızlı bir şekilde Android İşletim Sistemine de entegre edilen Instagram uygulaması Android kullanan Tablet bilgisayarlarda da sorunsuz çalışmak için bir güncelleme yayınladı.

Instagram Uygulaması akıllı telefon pazarında bulunan Android İşletim Sistemine kendisini ekledikten sadece 24 saat içerisinde 1 Milyon kişi tarafından indirilmiş ve oldukça başarılı bir çıkış yakalamıştı.

Android için 1.0 sürümünü yayınlamış olan firma şimdide Android 1.0.3 sürümünü yayına alarak tablet bilgisayarlarda da sorunsuz çalışabilme desteğini kazanmış oldu.

SD kart üzerine de yükleme yapılabilecek olan yeni sürüm sayesinde artık Yüksek Çözünürlülüğe sahip olan Tablet PC kullanıcıları bir performans kaybı yaşamadan Instagram programını kullanabilecekler.

Yakın dönemde birkaç özellik ile daha bir üst sürüme geçmesi planlanan Instagram Uygulaması İOS İşletim Sistemlerinde yaşadığı başarılı yükselişi artık hem Mobil hem de Normal işletim sistemlerinde bir bütün olarak sürdürmeyi planlıyor gibi.

 

 

Google NeXus Tablet Yakında Piyasa da

Google firması cephesinden cep telefonu üzerine üretilen ürünlerden sonra çıkarması yönünde kullanıcılarının gözünde oluşan beklentiye firma tarafından Google NeXus Tablet cihazı ile karşılık geldi.

Firma tarafından cep telefonlarında kullanılan NeXus ismi ile piyasaya sürülmesi beklenen cihaz bir anlamda Amazon Kindle Fire ile eş değer bir ürün olacak ve fiyat olarak da 200 Dolar gibi bir fiyattan nihai tüketici ile buluşacak.

1280 x 800 piksellik çözünürlüğe sahip bir akranı kullanacak olan üründe ayrıca Android 4.0 işletim sistemi ile çalışıyor olacak. Bu bakımdan Amazon Kindle Fire modelini biraz daha geçerek önüne yerleşmiş olacak.

Bu arada Amazon tarafından da birkaç ay içerisinde Fire modelinin bir üst sürümü tanıtılacak. Yani ilk etapta Google NeXus ve Amazon Kindle Fire başa baş bir rekabetin içerisine girmiş olacaklar.