Etiket arşivi: android güncellemesi

Samsung Galaxy S3 Yazılım Güncellemesi

 Samsung firmasının büyük beklentiler ile piyasaya sürdüğü Galaxy S3’ ün bu beklentileri karşıladığını söyleyebiliriz. Galaxy S3’ ün piyasaya çıktıktan sonra satış rekorları kırması fazla uzun sürmedi. Cihazın güncellemesi ise geçtiğimiz günlerde yapıldı. Cihazının güncelleme yaptığını bizlere ilk bildiren İngiltereli arkadaşlardı. Daha sonra diğer ülkelerde çok kısa sürede bu güncellemeye dâhil oldular.

Piyasaya çıktıktan sonra çok kısa bir sürede güncelleme gerçekleştiren Samsung bu hareketiyle Galaxy S3’ ü ne kadar önemsediğini kanıtladı. Zira cihazın eksiklikleri fazla zaman kaybetmeden tespit edildi ve güncelleme ile bu eksiklikler ve hatalar ortadan kaldırıldı. Ancak akıllara takılan bir soru var. Samsung Galaxy S3 daha yeni satışa sunulmuş olan bir telefon olmasına rağmen neden bu kadar çabuk sürede bir güncelleme ihtiyacı duyuldu? Buda bize gösteriyor ki Samsung firması eskisi kadar satış öncesi kontrolleri yapmıyor. Bunun nedeni ise şüphesiz ki akıllı telefon piyasasındaki kızışmış olan rekabet ortamı. Cihazlar deneme aşamasında fazla zaman geçirmeden satışa çıkarılıyor ve satıştan hemen sonra bu tarz güncellemeler ile karşılaşabiliyoruz.

HTC – Samsung ve Motorola Android Güncellemesini Açıkladı

Uzun süredir mevcut telefonlara gelmesi beklenen Android 4.0 güncellemesi firmalar tarafından yavaş yavaş modellere göre çıkarılmaya başlandı. Bu konuda elini çabuk tutuna firmalar ise Samsung, Motorola ve HTC olmayı başardı.

3 firma birçok modeli için güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. Mart ayı sonuna kadar tamamlanması beklenen güncellemeler ile kullanıcılar Android 4.0 keyfini yaşamaya başlayabilecekler.

Güncellemeler içinde en büyük hayal kırıklığı Samsung tarafından yaratıldı. Beklenenin aksine birçok modelini güncelleme dışında bırakan firma bir anlamda sadece Tablet bilgisayarlarına özel bir güncelleme çıkarmış oldu.

HTC ise firmalar arasında en başarılısı. Öyle ki 1000 TL seviyesine kadar olan hemen hemen her cihazı için güncelleme yayınlayacak gibi görünüyor. Bu durum elbette ki satış rakamlarına da yansıyacaktır.

Motorola ise ülkemizde henüz oturmadı ama birçok cihazı Avrupa’da satışta. Oda birçok ürünü ve tabletleri için güncelleme yapmaya hazırlanıyor.

İşte güncelleme gelecek cihazların listesi

Samsung:

 1. Galaxy Note
 2. Galaxy S II LTE
 3. Galaxy R
 4. Galaxy Tab 7.0 Plus
 5. Galaxy Tab 7.7
 6. Galaxy Tab 8.9
 7. Galaxy Tab 8.9 LTE
 8. Galaxy Tab 10.1

HTC:

 1. DROID Incredible 2 by HTC
 2. Amaze 4G
 3. Desire S
 4. Desire HD
 5. EVO 3D
 6. EVO Design 4G
 7. Incredible S
 8. Sensation
 9. Sensation XL
 10. Sensation 4G
 11. Sensation XE
 12. Raider
 13. Rezound
 14. Rhyme
 15. Thunderbolt

Motorola:

 1. Tüm Xoom modelleri
 2. Droid Bionic
 3. Razr
 4. Razr Maxx
 5. Droid 4
 6. Xyboard
 7. Photon 4G
 8. Atrix 4G
 9. Atrix 2
 10. Electrify

 

Güncellemeler genel olarak Mart ayında yapılacak. Ama ülkemizde nasıl bir tarih sırası belirlenir bilemiyorum. Türkçeleştirme vs. gibi durumlar olacak, izinler alınacak vs.

Ama Mart – Nisan ayı içerisinde birçok cihazda Android 4.0 sürümünü görmeye başlayacağız gibi geliyor bana.

Şimdiden hayırlı olsun.