Etiket arşivi: android 2012

Android 5 İçin Çalışmalar Başladı

Android 4.0 daha yeni yeni kullanıma sunulmaya başlandı. Ancak Google yeni sürümü olan Android 5.0 için çalışmalara başladı bile.

Daha önce hiç dillendirilmeyen Android 5 sürümü için geçen gün bir açıklama yapıldı. Resmi olmayan açıklamaya göre henüz tam olarak bir şeyler net olmasa da 2012 sonuna doğru Android 5.0 için çalışmalar sona yaklaşmış olacak gibi görünüyor.

Her sene yeni bir Android sürümü yapmayı planlayan firmanın 2013 senesi içerisinde yeni sürümü kullanıcılarını beğenisine sürmesi bekleniyor.

Yeni çıkan Android 4.0 sürümü ise birçok telefon tarafından kullanılmaya başlandı. Eski kullanıcılara ise yakın dönemde güncellemeler gelmeye başlanacak.

Firma tarafından çıkarılması planlanan Android 5.0 sürümünün nasıl bir yapıda olacağı ise şu aşlamada bir bilinmez olma özelliğini sürdürüyor.

 

Android Market Resmen Türkiye’de

Bu güne kadar birçok uygulamayı satın alamadığımız, alsak bile farklı ödeme kanalları ile ödemek durumunda kaldığımız Android Market bu sene Türkiye’deki kullanıcılara resmen hizmet vermeye başlayacak.

Üzerinde 450.000 den fazla uygulamanın bulunduğu Android Market bu güne kadar her telefonda Türkçe olarak kullanımda idi ancak özellikle ücretli uygulamalarda sorunlar yaşanmakta ve satın alma noktasında sıkıntılar doğmakta idi.

Ortadoğu ve Afrika Bölgesinden sorumlu olan Richard TURNER tarafından yapılan bu açıklama ile Android üzerinden işlem yapmak uygulama yüklemek ve uygulamaları kullanmaya başlamak daha kolay olacak.

Android Marketin ülkemizde resmen kullanılmaya başlanacak olması kullanıcılar kadar firmalar içinde önemli bir adım olacak gibi görünüyor. Bu sayede uygulamaların sisteme yüklenmesi ve ücretli uygulamaların satışı daha rahat ve sorunsuz bir hal alacak.

Bu durumdan herkes kazanç sağlamış olacak.