Etiket arşivi: amazon kindle fire

Ucuz Tabletler Geliyor

Amazon firması tarafından pazara sunulan ve 200 Dolar seviyesinde bir fiyata satılan Amazon Kindle Fire modelinin yakaladığı başarı sonrasında Samsung ve Xtex firmaları 7 inçlik modellere yönelmeye başladılar.

Giriş seviyesinde yer alan, uygun maliyetler ile üretilen, ekstra özellikleri olmayan tablet bilgisayarlar özellikle 1000 Dolar seviyesinde satılan cihazlar yerine kullanıcılara daha uygun maliyetlerde ürünler alma imkânı tanıması sebebiyle oldukça tutulan bir çalışma olmuştu.

Farklı Çinli firmalar tarafından pazara sunulan cihazların yanında Amazon tarafından pazara sunulan Amazon Kindle Fire modelinin de yakaladığı başarı diğer firmalarında bu alana yönelmesine sebep oldu.

İlk olarak Google firması tarafından pazara sunulacak olan NeXus isimli Tablet Bilgisayarın 200 Dolar seviyesinden çıkacağı ve kullanıcılara minimum maliyet ile satılacağı açıklaması yapılmıştı.

Şimdi de Samsung firması Samsung Mini Galaxy Tab adındaki bir cihazını pazara sunmaya hazırlanıyor. Ayrıca Xtex firması da 7 inçlik tablet bilgisayarları üreterek pazarda orta seviyeli kullanıcıya ulaşmayı arzuluyor.

Fiyat yönünden Amerika Birleşik Devletlerinde 150 Dolar ile 200 Dolar seviyesi arasından satışa sunulacak olan ürünler Amazon Kindle Fire gibi ülkemize gelme ihtimali çok düşük ürünler olarak ele alınabilir. Zaten aşırı vergilendirme neticesinde ülkeye giriş yapan ürünlerin fiyatları 500 TL sınırını aşacaktır. Ancak Samsung firmasının yeni modelini Türkiye pazarına sunması şaşırtıcı olmayacaktır.

1.5 GHz lik işlemciler ve 1 GB lık ramler ile gelmesi planlanan cihazlarda genellikle tercih Android 4.0 olacak gibi görünüyor.

Bakalım firmalar uygun maliyetler ile daha fazla kullanıcının kullanabileceği ucuz ürünleri ne kadar bir zamanda pazara sunabilecekler.

 

 

 

Google NeXus Tablet Yakında Piyasa da

Google firması cephesinden cep telefonu üzerine üretilen ürünlerden sonra çıkarması yönünde kullanıcılarının gözünde oluşan beklentiye firma tarafından Google NeXus Tablet cihazı ile karşılık geldi.

Firma tarafından cep telefonlarında kullanılan NeXus ismi ile piyasaya sürülmesi beklenen cihaz bir anlamda Amazon Kindle Fire ile eş değer bir ürün olacak ve fiyat olarak da 200 Dolar gibi bir fiyattan nihai tüketici ile buluşacak.

1280 x 800 piksellik çözünürlüğe sahip bir akranı kullanacak olan üründe ayrıca Android 4.0 işletim sistemi ile çalışıyor olacak. Bu bakımdan Amazon Kindle Fire modelini biraz daha geçerek önüne yerleşmiş olacak.

Bu arada Amazon tarafından da birkaç ay içerisinde Fire modelinin bir üst sürümü tanıtılacak. Yani ilk etapta Google NeXus ve Amazon Kindle Fire başa baş bir rekabetin içerisine girmiş olacaklar.