Etiket arşivi: amazon kindle

Ucuz Tabletler Geliyor

Amazon firması tarafından pazara sunulan ve 200 Dolar seviyesinde bir fiyata satılan Amazon Kindle Fire modelinin yakaladığı başarı sonrasında Samsung ve Xtex firmaları 7 inçlik modellere yönelmeye başladılar.

Giriş seviyesinde yer alan, uygun maliyetler ile üretilen, ekstra özellikleri olmayan tablet bilgisayarlar özellikle 1000 Dolar seviyesinde satılan cihazlar yerine kullanıcılara daha uygun maliyetlerde ürünler alma imkânı tanıması sebebiyle oldukça tutulan bir çalışma olmuştu.

Farklı Çinli firmalar tarafından pazara sunulan cihazların yanında Amazon tarafından pazara sunulan Amazon Kindle Fire modelinin de yakaladığı başarı diğer firmalarında bu alana yönelmesine sebep oldu.

İlk olarak Google firması tarafından pazara sunulacak olan NeXus isimli Tablet Bilgisayarın 200 Dolar seviyesinden çıkacağı ve kullanıcılara minimum maliyet ile satılacağı açıklaması yapılmıştı.

Şimdi de Samsung firması Samsung Mini Galaxy Tab adındaki bir cihazını pazara sunmaya hazırlanıyor. Ayrıca Xtex firması da 7 inçlik tablet bilgisayarları üreterek pazarda orta seviyeli kullanıcıya ulaşmayı arzuluyor.

Fiyat yönünden Amerika Birleşik Devletlerinde 150 Dolar ile 200 Dolar seviyesi arasından satışa sunulacak olan ürünler Amazon Kindle Fire gibi ülkemize gelme ihtimali çok düşük ürünler olarak ele alınabilir. Zaten aşırı vergilendirme neticesinde ülkeye giriş yapan ürünlerin fiyatları 500 TL sınırını aşacaktır. Ancak Samsung firmasının yeni modelini Türkiye pazarına sunması şaşırtıcı olmayacaktır.

1.5 GHz lik işlemciler ve 1 GB lık ramler ile gelmesi planlanan cihazlarda genellikle tercih Android 4.0 olacak gibi görünüyor.

Bakalım firmalar uygun maliyetler ile daha fazla kullanıcının kullanabileceği ucuz ürünleri ne kadar bir zamanda pazara sunabilecekler.

 

 

 

Google Tabletinde Tegra 3 İşlemci Kullanmaktan Vazgeçti

Google NeXuS adıyla yeni bir tablet bilgisayar çıkarma hazırelığında olan Google firması fiyatının oldukça uygun bir seviyede kalabilmesi için cihaz içeriğinden de feragat etmeye başladı.

Daha önceden yapılan açıklamaya göre Amazon Kindle modeli ile fiyat konusunda yarışması beklenen Google NEXuS Tablet modelinin daha uygun bir fiyata sahip olabilmesi için üzerinde kullanılması beklenilen Tegra 3 Dört Çekirdekli İşlemciden vazgeçildi.

Asus ile yapılan anlaşma sonucunda Asus firması tarafından tamamlanması ve piyasaya sürülmesi beklenen yeni Google Tabletin fiyatı ise 150 – 200 dolar arasında bir seviyede tutulmaya çalışılıyor. Tabi ki bu fiyat ülkemizde vergiler ve komisyonlardan sonra 400 – 500 TL arasında olacaktır yinede.

Mayıs ayının ilk haftalarında raflardaki yerini alması beklenen Google NeXuS Tablet bir anlamda Google firması için yepyeni bir deneyim olarak kayıtlara geçecek gibi görünüyor.

Ayrıca şu aralar kulislerde konuşulan yeni işletim sistemi de gerçek olursa NeXuS Tablet bilgisayar üzerinden Android 5.0 Jelly Bean sürümü ile karşımıza çıkacak ilk ürün olma özelliğini de taşıyacak.

Bakalım uygun fiyatta kalabilmek için özellikleri kısılan ve işlemcisinde küçük bir değişikliğe gidilen bu ürün nasıl bir performans, fiyat ve satış stratejisi ile hayatımıza giriş yapacak.