Etiket arşivi: alışma

Windows 8’e Alışma Süreci

Teknoloji her geçen güç gelişirken buna ayak uydurmak için alıştığımız sistemlerin yerine yeni ve alışmakta güçlük çektiğimiz sistemler geliyor. Bunlardan biride yeni çıkan işletim sistemi Windows 8 oluyor.

Microsoft yeni işletim sisteminde gittiği köklü değişiklikler sebebiyle birçok kullanıcının tepkisini üzerine çekmişti. Kullanıcılar işletim sistemini aktif olarak kullanamadığından şikâyetçiydi. Microsoft bu duruma karşılık geçtiğimiz günlerde bir açıklamada bulundu. Yabancı bir teknoloji sitesine açıklamada bulunan Windows 8 proje şefi kullanıcıların yeni bir işletim sistemine geçtiklerinde alışması sürecinin 2 gün ile 2 hafta arasında olabileceğini söyledi. Aynı zamanda Windows 8 sisteminde dokunmatik özelliğinde var olduğunu düşündüğümüzde bu süreç 6 haftaya kadar uzayabiliyor. Proje şefine göre en geç 6 haftalık bir kullanım sonrasında bu alışma sürecinin aşıldığı ve işletim sisteminin aktif olarak kullanılabildiği söyleniyor.

Firma tarafından yapılan bu açıklamalara karşı uzman kişilerden farklı görüşlerin gelmesi de gecikmedi. Uzmanlar, Windows 8 işletim sisteminin kullanım sırasında karışıklığa sebep olduğu görüşündeler. Sistem kullanıcıları alışma sürecini iki hafta gibi bir sürede atlatabilir ancak tam olarak sistemi her şeyiyle kullanmak için bu sürecin çok daha uzun olabileceği görüşündeler. Uzmanlar, kullanıcıların şuan için Windows 7 sisteminde ulaştıkları kullanıma Windows 8’de ulaşamayacağı görüşündeler.