Etiket arşivi: akıllı

Facebook Kendi Telefonunu Çıkarıyor

Yabancı kaynaklarda yazılanlara göre Facebook önümüzdeki yıllar akıllı telefon piyasasına el atabilir.

New York Times gazetesinde yayınlanan haberde Facebook şirketinin akıllı telefon üretiminde kendisine yardımcı olacak elemanlar işe aldığı belirtildi. Haberde yer alan başka bir bilgi ise Facebook’ un akıllı telefon üretiminde üçüncü denemesini gerçekleştirdiği söyleniyor.

Google’ ın Motorola Mobility’ i satın almasından sonra gelmesi bunun Google’ a karşı yapılmış bir hamle olduğu akıllara geliyor.

Daha önceden de Facebook’ un bu tür akıllı telefon üretimleri gerçekleştirme girişimlerinde bulunduğu söylenmişti ancak bazı nedenlerden dolayı bu projeye devam edilmemişti. Ayrıca yakın zamanda Facebook’ un HTC ile ortak olarak çalıştığı Buffy isimli bir cihazında üretime hazırlandığı iddiaları ortaya atılmıştı.

 

Yeni iPad Akıllı Kapak Sorunu

Yeni iPad geçen haftalarda kullanıcılara sunuldu. Gündemden düşmeyen Apple’ ın yeni iPad tablet bilgisayarının sorunları ve eksiklikleri ise yavaş yavaş keşfediliyor.

Yeni iPad’ in eski modeller ile arasında pek bir fark yok ancak iPad’ ın eski modellerinde kullanılan akıllı kılıflar yeni iPad de işlev görmüyor.

Akıllı kılıfların sahip olduğu mıknatıs sistemi sayesinde kullanıcılar tablet bilgisayarlarına üstün koruma sağlayabiliyorlar. Ayrıca istenildiği gibi katlanarak sadece klavyeyi ön plana çıkarabilir veya kamerayı kullanmak için kılıfın arka tarafını biraz katlayabilirsiniz.

Apple  ise kullanıcılara sunduğu Yeni iPad için akıllı kılıf üretmediğinden eski kılıflar yeni tablet bilgisayar üzerinde tam fonksiyonel olarak çalışmıyor.

Yeni iPad kullanıcıları forumlarda yaşadıkları bu derdi dile getiriyor. Eski kapaklar yeni versiyon tabletde uyutma ve uyandırma fonksiyonlarını yerine getiremiyor. Forumlarda yapılan tartışmalara göre ise bu sorunun yeni iPad’ in uyku ve uyanıklık sensörünün belirli bir yöne ihtiyaç duymasından kaynaklanabileceği söyleniyor.