EA Firması En Nefret Edilen Firma Oldu

Oyun dediğimiz zaman ilk akla gelen firmalardan birisi olan, çıkardığı oyunlar ile birçok oyun severin tutkulu bir şekilde bilgisayar ve oyun konsollarına bağlanmasına sebep olan EA Games firması bir türlü kendisini kullanıcıya sevdiremedi.

Kullanıcılar tarafından yapılan bir ankete göre 2011 senesinin en nefret edilen oyun firması olarak EA ismi ile tanıdığımız Electronic Arts ilk sırada kendisine yer buldu.

Kullanıcılar tarafından nefret edilmesinin ise aslında bir sebebi var. Genellikle küçük bütçeler ile çıkan ancak oldukça popüler oyunlar üreten firmaları satın alarak kendi bünyesine kadar ve sonrasında o oyunlar ile büyük kazançlar sağlayan firma bu sebeple biraz sinir bozucu bir firma olarak görülüyor.

Birçok oyun sever yeni firmaların ürettikleri süper ötesi oyunların zaman içerisinde EA bünyesine geçmesinden ve bu geçiş sonrasında oyunların standart EA sınırlarına takılmasından şikâyetçiler. Oyun severlere göre EA tarafından alınan her oyun bozulmuş bir oyun halini almaktadır.

Bir dönem pazarda rakipsiz bir şekilde ilerlemekte ve kendisine rakip olmayı planlayan küçük firmaları satın alarak tekelini korumakta olan firma son dönemde Activision isimli oyun firmasının rekabet ortamını arttırması ile oldukça sıkıntılı bir dönem geçirmeye başladı.

Mass Effect 3 oyunu ile başlayan mali durgunluk dönemini atlatmaya çalışan firma oyunda çıkan hatalar ve sorunlar yüzünden iadelerin başlaması ile iyice sıkıntıya düştü. Birçok oyun sever bir sefer daha EA Games oyunlarını iade etmeye başladı.

Şu aşamada halen yeni oyunları pazara sunmaya devam eden ancak belirli bir seviye yakalayamayan firma yakın dönemde oyun pazarında daha zor günler geçirmeye başlayacak gibi görünüyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir