Dünyanın En İnce Tableti Fiyatta Biraz Pahalıya Kaçtı

Toshiba tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan MWC günlerinde tanıttığı Excite LE günümüzün en ince tableti olarak kayıtlara geçmeyi başardı. Ancak fiyatı ile de üst bir seviyede olacağını göstermeyi ihmal etmedi.

0,76 cm’lik bir kalınlığa sahip olan ürününün en yakın rakibi bu alanda kendi ismini yaratan İpad tabi ki. iPad 2 modelinin kalınlığı ise 0,86 cm. Yani 0,1 cm daha ince bir kasaya sahip yeni Toshiba Excite LE.

10.1 inçlik bir ekran kullanılan üründe ayrıca 1.2 GHz lik Çift Çekirdekli bir işlemci kullanılmış durumda. Yani kullanıcısına hız noktasında hiçbir sorun yaşatmamayı amaçlayan bir ürün.

Üzerinde Android 3.2 işletim sistemi olan cihaz bu sayede günümüz teknolojilerine oldukça yakından ilerlemiş olmayı sevdiğini gösteriyor.

Ortalama 8 saat kadar şarjı giden ürünün fiyatı ise şuan listede en üst sıralarda yer alacak gibi görünüyor. 16 GB’lık modeline 530 Dolar, 32 GB’lık olan ürüne de 600 dolar fiyat biçen firma bir anlamda iPad 2 modelinden daha pahalı bir fiyata cihazı piyasaya sürmüş olacak.

Bu arada birkaç gün içerisinde tanıtımı yapılması beklenilen iPad 3 modelinin bu cihazdan pahalı olacağı kesin gibi bir şey. Bakalım Toshiba yeni ürünü hakkında nasıl bir çalışma yapacak ve satış rakamlarına ulaşacak.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir