Dell Yeni UltraBook Modeli İle Pazarı Sallayacak

Dell firması tarafından tanıtımı yapılan yeni UltraBook modeli ile pazarı sallamaya hazırlanıyor. Firma tarafından pazara sunulmaya hazırlanılan Dell XPS13 Rapid Start ve Dell XPS13 Smart modelleri kullanıcılara oldukça farklı bir deneyim sunmayı amaçlayarak üretilmiş ürünler olarak göze çarpıyor.

9 saate varan bir pil ömrü ile gelecek olan cihazları normal bir kullanımda cebinizdeki akıllı telefonlar gibi kullanmanız mümkün. Bu durum cihazın taşınabilir olmasına göre dışarıda daha fazla kullanım süresi sunuyor kullanıcılarına.

1,356 KG gibi bir ağırlık ile gelen cihazları taşımakta oldukça kolay. Size şarj sorunu yaşatmayan cihazın 2 KG dan az bir çanta içerisinde cihaz, şarj aleti ve diğer aparatları ile taşınması kullanıcı için oldukça avantajlı oluyor.

13.3 inç olarak üretilecek olan modellerde ekran kasası oldukça ince tutulmuş. Yani ekranı açtığınızda kasasız bir ekran ile karşılaşıyorsunuz. Bu cihazın albenisini biraz daha arttırıyor açıkçası.

Intel Core i3 ve Intel Core i5 işlemciler ile gelecek olan yeni cihazlarda Intel HD 3000 grafik kartı kullanılmış durumda. Buda üstün bir görsel deneyim sunulmasını sağlamış oluyor.

Sertleştirilmiş Gorilla Grass ekran teknolojisini kullanan ürünün ekranına çizik atmak oldukça zor diyebiliriz. Bu sayede ürünün kullanımı daha sağlıklı, kolay ve kullanıcı açısından sorunsuz bir hal alıyor.

Karbon Fiber alaşımlı bir kasa kullanılmasına alıştığımız UltraBook serilerine özel bu kasa yapısını Dell tarafından pazara sunulan XPS13 Smart ve XPS13 Rapid Smart ürünlerinde de görebiliyoruz. Bu sayede hem soğutma işlemi kolay oluyor hem de cihazın alacağı darbelerden etkilenme riski en aza indirilmiş oluyor.

Cihazın pazara hangi tarihlerde gireceği, pazara girdiğinde ne kadarlık fiyat etiketlerinden satılacağı henüz belli değil.

Ancak Dell tarafından sürülen buy ince ve kibar ürün oldukça başarılı bir satış grafiği yakalayabilir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir