CSS3 Teknolojisi

CSS3 ve HTML5’in çıkışı ile birlikte, webmasterlara yönelik pek çok avantaj oluşmuş durumda. Teknoloji dünyasının hızlı gelişimine hemen ayak uyduran internet ortamı, CSS3 ve getirdiği yeniliklerle tanıştı.
CSS3, yeni kontroller, dizaynda kullanabileceğimiz ve yaratıcı tasarımlar konusunda bize kolaylık sağlayacak, daha fazla imaj dosyası kullanımı engelleyecek müthiş yenilikler ile birlikte gelmiş bulunmakta. Div tag’inin içeriklerinin köşelerini oval yapabilme, rotate, shadow, blur, gradient, text style gibi imaj dosyalarını sonlandırmaya yönelik, tamamen kodlama ve yazılım odaklı sistemler geliştirmeye dayalı yeniliklerle gelen CSS3’ün son tarayıcı güncellemeleri ile birlikte webmasterlar tarafından daha çok kullanılması beklenmekte.

Tarayıcıların özellik olarak CSS3’ü desteklemesi için, güncellemeler bekleniyor. Bundan ötürü, webmasterlar CSS3’ü şimdilik kendilerini geliştirme amaçlı olarak kullanmaktalar. Bunun yanı sıra CSS3 ve HTML5 tabanlı pek çok fotoğraf galerileri ve diğer amaçlar için kullanılmaya hazır şablonlar çoktan internette kullanıma sunulmuş durumda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir