Chrome 19 Güncellemesi

Google’ ın yakın zamanda yayınladığı güncelleme ile piyasada bulunan lider tarayıcısına yeni özellikler ekledi.

Yayınlanan güncelleme ile Chrome 19 sürümü bilgisayarınıza yükleniyor. Güncelleme ile birkaç açık kapatılmış ve tarayıcıya birkaç özellik eklenmiş. Bu güncelleme ile gelen en büyük özellik ise “Sekme eşitliği” özelliği. Bu özellik daha önce Google tarafından açıklanmıştı ancak ne zaman uygulanacağı hakkında herhangi bir bilgi verilmemişti. İşte Chrome 19 güncellemesi ile bu özelliği aktif olarak kullanmak mümkün oluyor.

Bu özellik ile tarayıcı geçmişiniz ve sekmeleriniz başka bir cihazda oturum açtığınızda da kaybolmuyor. Tabi bunun için Google hesabınızın açık olması gerekiyor. Google hesabınızın açık olduğu ev bilgisayarınızda açtığınız sekmeler ve geçmişinizi başka bir PC, tablet bilgisayar veya akıllı telefonunuzda erişebiliyorsunuz. Akıllı telefon kısmında bazı şartlar mevcut. Akıllı telefonunuzda bu özelliği aktif olarak kullanabilmeniz için telefonunuzun Ice Cream Sandwich Android işletim sistemine sahip olması gerekiyor. Aksi halde uygulamayı aktif olarak kullanamıyorsunuz.

Google  bu özelliği ile özellikle yoğun ve acelesi olan kişilere yardımcı oluyor. İlerleyen zamanlarda bu özelliğin daha aktif olarak kullanılması için bazı geliştirmelerin yapılacağı bekleniyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir