Cep Telefonlarının Gelişim Süreci

İletişim araçlarından telefonu teknolojik gelişmeler anlamında en büyük örneklerden sayılabilir nitelikte diye tanımlıyorum.

Sebeplerine bakacak olursak bundan yıllar önce demeyeyeyim 1990’lı yıllarda cep telefonunun yurdumuza ilk kez geldiği bir dönemde devasa boyutta olan telefon ve büyükce bir anteni vardı aradan geçen yıllarla teknoloji doğru orantıda endekslenerek ilerlemesiyle birlikte gerçek manada küçültülerek cep telefonu sıfatı kazandı. 1990’lı yıllarda cep telefonu diye tabir ettiğim büyük makinenin ülkemizdeki satış fiyatı şimdiki 1000 liraya eşit değerdeydi.

O zamanlarda teknolojiye yatırım yapmakta olan ülkeler bu alanda en büyük pasta dilimlerinin sahibi olmakla birlikte günümüzde saygın bir konuma geldiler.

Şimdilerde ise ülkemiz tamamen yerli üretim cep telefonlarını piyasaya sürdü fakat diğer bilindik telefon markalarıyla kıyaslayacak olursak onların kullandığı teknolojiyi daha yakından takip etmemiz ve görsellik ve işlev bakımından onların önününe geçmemiz lazım ki bu ürünler piyasada tutunsun ve yerine yeni ürünler eklenebilsin.

Zamanla bu konuma gelen yazılımsal faliyetlerimiz neticesinde teknolojik gelişmeleri yakından takip edersek bir çok markayı sadece hafızalarda bırakmış olur ve dünyaya tescilli Türk malı ürünleri satar hale geliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir