Cama Çarpan Nine Apple’a Dava Açtı

Aldığı Apple iPhone marka cep telefonunu iade etmek üzere bir Apple bayisine giden 83 yaşındaki Evely PASWALL mağaza camını fark etmediği için cama toslayınca burnunu kırdı. Bu durumda şikayetçi olan 83 yaşındaki kadın Apple firmasına 1 Milyon Dolarlık maddi tazminat davası açmakta buldu çareyi.

Long Island’da bulunan Apple mağazasına geçtiğimiz günlerde satın aldığı Apple iPpone marka cep telefonunu iade etmek için giden 83 yaşındaki kadın tamamen camdan yapılmış olan mağaza girişini görmeyince direkt olarak cama kafayı çarptı.

Çarpmanın etkisi her ne kadar az olsa da özellikle yaşlanmanın getirdiği kırılganlık ile burun kemiğini kıran yaşlı kadın camlarda hiçbir uyarı bulunmadığını belirterek firmanın insan sağlığını hiçe saydığı düşüncesine kapıldı ve firmaya Hastane Masrafları için 75.000 dolar, İhmalkâr olduğunu düşündüğü mağaza için ise 1 Milyon Dolarlık 2 farklı tazminat davası açtı.

Olaydan sonra Apple firması birçok mağazasında bulunan bütün haldeki cam vitrinlerin daha kolay görülmesi için beyaz şeritler yapıştırmaya başladı.

Açılan dava yakında görüşülmeye başlanacaktır. Ancak şu aşamada Apple firması kadın hakkında hiçbir açıklama yapmadı. Açılan tazminat davası içinde bir bilgi sunmayan firma mahkemeden nasıl bir karar çıkacağı konusunda da sanırım oldukça meraklı bir bekleyiş içerisindedir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir