Blackberry 10 Yeni İşletim Sistemi Neler Getirecek

iPhone’nun akıllı telefon pazarını alt etmesi ardından Android işletim sistemiyle akıllı telefon pazarındaki Pazar payının bölünmesi sonucunda Blackberry her bakımdan ciddi bir düşüş yaşamıştı.

İş dünyasının vazgeçilmezi olan ürünleriyle her zaman belirli bir kullanıcı kitlesine sahip olan RIM yaptığı pek çok yenilikle akıllı telefon pazarındaki konumunu korumaya çalıştı.

Akıllı telefon pazarındaki yeniliklere mobil teknoloji alanındaki tablet furyası eklenince değişen oyun kurallarına bir kez daha Playbook ile ayak uydurmaya çalışan RIM bu süreçte de bir hayli yıprandı. Yönetimdeki değişiklikleri ve mobil teknolojilere yeni bakış açısı ile Kanadalı teknoloji üreticisi yeniden geliyor.

Akıllı telefon (smartphone) kavramını baştan sona değiştirerek “superphone” felsefesiyle yola çıkan Blackberry, Blackberry 10 işletim sistemiyle kusursuz bir iletişim ürünü ortaya koymayı hedefliyor.

Arttırılan kullanıcı deneyimi, donanım ve yazılım olarak zenginleştirilen özellikler ve pek çok platformu bir arada birleştirme yönelimi, yeni tasarım ve güç tüketimi yaklaşımı Blackberry’nin yeni işletim sistemindeki en önemli yenilikler olarak ön plana çıkacak gibi görünüyor.
Nitekim, internete sızdırılan yeni resimlerle birlikte özellikle ara yüzdeki köklü değişiklikler RIM’ın yeni işletim sisteminde köklü değişikliğe gideceğinin işaretlerini veriyor. 2012 yılı sonrasında yayınlanacak yeni işletim sisteminin mobil dünyada neleri değiştireceğini hep birlikte göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir