Bilgisayarın İşletmelerde Kullanımı

İlk yıllarda devasa boyutlarla tanıdığımız bilgisayarlar günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte küçülerek cebimize kadar girmeyi başardılar. Teknolojik atılımlarda özellikle Amerika ve Hindistan gibi ülkelerin yazılım sektöründeki payı ne kadar büyük olsada teknoloji firmalarının bir çoğu maliyeti azalatabilmek adına firmalarını artık Çin’de açmaya başladı.

Çin ekonomisi karın tokluğuna çalışan nüfusuyla birlikte olabildiğince dinamik hale geldiği şu dönemlerde ürünlerini çeşitli gruplarda incelememiz mümkün.

Asıl konumuz olan bilgisayara döndüğümüzde ilk üretildiğinde yalnızca hesaplama işlemlerinde kullandığımız bu cihazların şimdi her işletmenin olmazsa olmazı haline geldiğini biliyoruz peki bilgisayarlar neden her işletmeye girdi ya da bunun gelişim süreci nasıl oldu bunu bir örnekle açıklayacak olursak bir firmanın belirli aralıklarla yeni personel aldığını belirli aralıklarda bazı personellerin işine son verdiğini düşünelim ya da firmada çalışan personelden bazılarının iş kazası geçirdiğini düşünelim şahsın doğrudan kişisel bilgilerine ulaşmamız bilgisayar ortamında bir arama sağlayarak bir kaç saniyede sonuçlandırılmakta peki cilt cilt klasörler halinde bu aramayı bir kaç saniye içinde yapabilirmiyiz? İşte bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı fabrikalaşma sürecinde kullanılmakta diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir