Asus Ultrabook’lar Daha da Renklendi

Piyasaya büyük ümitler ile giren ancak yeterli satış başarısını bir türlü yakalayamayan Ultrabook adını verdiğimiz bilgisayarlar için Asus firması bir ara gaz verdi ve daha renkli ürünlerini piyasaya sürmeye başlama kararı aldı.

Zenbook adını verdiği cihazları ile piyasa da satılan Ultrabook ürünlerin pazar payını önemli ölçüde ele geçiren firma özellikle bahar renkleri ile süslediği daha canlı ürünlerini birkaç gün içerisinde satışa sunmaya hazırlanıyor.

Diğer ürünlere nazaran %25 lik daha fazla batarya ömrü sunan ve donanımsal açıdan daha zengin hale getirilen Zenbook modelleri bu sayede 2012 yılının ikinci çeyreğinde pazardaki yerini büyütmek ve sağlamlaştırmak istiyor.

Yeni modellerinde biraz daha incelik stratejisini uygulayan firma Bluetooth 4.0 teknolojisini de kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Ayrıca uyku modundan sadece 2 saniyede çıkmayı başaran cihazlar size hızlı bir şekilde hizmet vermeye hazır hale gelebiliyorlar.

Bu arada aklınızda soru işareti kalmış olabilir diye söyleyeyim ürünlerde 65 güne kadar bekleme süresi sunan bir batarya mevcut. Yani işlem yapmadan uyku modunda bekletmeniz durumunda cihazının 2 aydan daha uzunca bir süre bekleyebiliyor sizi.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir