Apple İOS 5.1 Sürümünü Yayınladı

Apple firması 2 gün önce tanıttığı Yeni iPad ile birlikte duyurduğu yeni yamasını yayınladı ve kullanıcıları için İOS 5.1 sürümünü indirilebilir hale getirdi.

Firma tarafından yayınlanan yama ile bazı sorunlar ve güvenlik açıkları kapatılmakta ve kullanıcı için bazı ek uygulamalar içermekte.

Özellikle yeni işletim sistemine sahip cihazlarda meydana gelen batarya tüketimi sorunu yazılım güncelleme sonrasında ortadan kaldırılmış olacak. En azından firma tarafından yapılan açıklama bu şekilde.

Bunun dışında SİRİ uygulamasına Japonca desteği de yüklenecek güncelleme sonrasında Apple ürünlerinde kullanılabilir bir özellik halini alacak.

Ayrıca iPhone ve iPad gibi cihazlara kazandıracağı yeni uygulamalardan birisi ise “Kamera İçin Kaydır” ismini verdiği bir özellik. Bu sayede tuş kilidi açar gibi kameraya ulaşmanız mümkün hale gelmiş olacak.

Cihazlarınızı kablosuz bağlantı üzerinden güncellemeniz ya da bilgisayar üzerinden işlemleri halletmenizde fayda var. Çünkü güncelleme dosyası 189 MB boyutunda bir dosya ve 3G ile biraz sıkıntılı olabilir güncellemek.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir