Apple’ dan Project Glass’ a Büyük Tepki

Google’ ın en son ve çok konuşulan projelerinin başında gelen Project Glass, Apple’ ı oldukça sinirlendirdi.

Son zamanlarda bir çok teknoloji firması büyük bir rekabet içerisinde. Herkes bir çok teknolojik alanda en iyiye ulaşmaya çalışırken bu rekabet ortamı da ister istemez kızışıyor. Bu rekabet artık çığırından çıkmış durumda ve bunun en güzel örneği son günlerde yaşanan patent kavgalarının artışı.

Apple firmasının geçtiğimiz günlerde almış olduğu “heads-up display” patenti Project Glass’ a çok benzeyen bir cihazı içeriyor. Bu cihaz temel olarak tek gözün üzerine yerleştirilecek olan bir lens ile işlevini yerine getirebilecek. Project Glassh çalışmaları son hızda devam ederken Apple’ ın böyle bir piyasanın açılmasını beklediğini söyleyebiliriz. Yani tahmin yürütecek olursak zaten son hızda ilerleyen benzer bir projenin alacağı başarıyı ve eksiklikleri görüp daha gelişmiş ve benzer bir proje üretilebilir.

Apple’ ın aynı zamanda 2009 yılında aldığı “movie glasses” adı altında bir patentinin daha olduğunu söylemeliyiz. Bu projenin amacı ise iPod vb. Apple cihazları arasında görüntü alışverişi sağlamaktır.

Konu hakkında Apple firmasından bir açıklama henüz yapılmış değil. Apple’ ın Project Glass projesinden çok farklı bir formatta bir proje ile karşımıza çıkması da olası bir durum.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir