Antivirüs Programları Korku Saçıyor!

Dünyaca ünlü hacker grubu Anoymous 2006 yılında yaptığı bir hırsızlığı 2012 yılında gün yüzüne çıkardı ve kullanıcılar korkuyor!

Anoymous 2006 yılında çıkan bir kaç Norton güvenlik ürününün ve pcAnywhere uzaktan erişim programının kaynak kodlarını çaldığını onayladı. Geçtiğimiz dönemde bu olay gündemdeydi ancak Symantec’in yaptığı açıklamada herhangi bir tehlike olmadığını söylemişti. Ancak görünüşe göre güvenlik devi fikrini değiştirmiş olsa gerek.

Yaşanan bu hırsızlık olayı 7 yıl geçmesine rağmen gün yüzüne çıkmamıştı. Ancak anonymous, kodları halka yayınlayacağını açıklayana kadar. Kullanıcıların huzursuzlanması ve destek merkezlerine birçok not bırakması üzerine. Norton; kullanıcıların endişelenmeleri gerektiğini çünkü ele geçirilen kodların eski ve yıllar boyunca bu konuda güvenliği alındığını söyleyerek bende dahil olmak üzere tüm Norton kullanıcıları bir oh çekti.

Ancak Symantec’in yaptığı açıklamada “pcAnywhere kullanıcılarının risk altına olduğunu belirtti” pcAnywehere 12.5 (güncel sürüm) için 3 adet açığı yamayan güncellemeyi yayınladı. Symantec ve “yeni bir pcAnywhere versiyonu yayınlayana kadar bilinen tüm açıklar için yamalar yayınlamaya devam edeceğiz” dedi..

Symantec kullanıcılara, kritik iş kullanımları dışında pcAnywhere’i kapatmalarını öneriyor. Çünkü kaynak kodu kullanılarak açıklar tanımlanabilir ve kötü niyetli kişiler bu açıkları sömürebilir.

Norton için ise, Symantec, çalınan kodların Norton Antivirus Corporate Edition, Norton Internet Security ve Norton SystemWorks 2006 sürümlerine ait olduğunu söyledi.

Tüm kullanıcıların dikkat etmesi gerektiğini belirtiyorum, ben ve bir çok yazar bu konuyu güncel şekilde sizlere sunacağız.

Antivirüs Programları Korku Saçıyor!” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir