Android Tabletlerin Şahı: Asus Eee Pad Transformer Prime

Asus’un tablet arenasında üst üste yaptığı ataklardan sonuncusu karşımızda: Asus Eee Pad Transformer Prime tablet dünyasına yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor.

iPad 2’ye benzer hatta daha ince ve daha hafif tasarımıyla Asus Eee Pad Transformer Prime tablet severlerin gönlünü çalmaya hazır bir ürün olarak dikkat çekiyor. microSD kart girişi ve Micro-HDMI desteğiyle gelen ürün, şu ana kadar tablet dünyasındaki en iyi kameraya sahip cihaz olma özelliğini taşıyor. Yeni Android işletim sistemi Ice Cream ile donanımsal özelliklerin yanında yazılımsal özellikler de Asus’un tabletine değer katan noktalardan birisi olarak öne çıkıyor.

Yeni tabletin olumsuz yönlerinden ilki dört çekirdekli işlemciye sahip olmasına karşın görüntüyle ilgili problemlerin oluşması. Asus Eee Pad Transformer Prime’ın olumsuz diğer yönüyse klavye dock ünitesiyle kullanırken dengenin bozulmaması için dikkat gerektirmesi.

Sonuç olarak Asus’un şık tasarımı ve etkin özellikleriyle tablet dünyasına yeni bir soluk getireceğini söylemek mümkün. Netbook mucidi Asus’un bu alandaki tecrübesini tablet dünyasına taşıdığını da göz ardı etmemek gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir