Android 5.0 “Jelly Bean” İşletim Sistemi Haziran’da Geliyor

Ice Cream Sandwich işletim sisteminin henüz Android cihazlarının yüzde 1’ine bile ulaşmamış olması söz konusuyken Android cephesinden gelen yeni açıklama hem üreticileri hem de kullanıcıları şaşırtacak gibi görünüyor.

Tablet ve akıllı telefon pazarındaki rekabetin bir hayli kızıştığı şu günlerde Digitimes tarafından yayınlanan habere göre Android Platformunun bir sonraki üyesi Android 5.0 Haziran ayında yayınlanacak. Bu durumun en önemli nedeni ise Microsoft’un Windows 8 ile yapacağı tablet hamlesi karşısında rekabet edebilecek potansiyeli sonuna kadar kullanmak.

Gingerbread kod adlı 2.3.3 – 2.3.7 sürümlerindeki Android işletim sistemleri Android cihazlarının yüzde 58’inde kullanılıyorken henüz yeni bir işletim sisteminin duyrulmasından sonra kısa süre içerisinde yeni bir sürümün duyrulacağının geliştirici ve kullanıcı dünyasında nasıl tepki uyandıracağı ise merak konusu.

Google’ın yeni Android işletim sistemiyle netbook ve notebook pazarına yeniden giriş yapmayı hedefleyebileceğini de göz ardı etmemek gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir