Android 4.0 Güncellemelerinde Firmalar Sınıfta Kaldı

2012 senesinin başında Google tarafından Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümü hazır hale getirilmiş ve mobil telefon üreticilerine güncelleme izinleri verilmişti.

Bu haber sonrasında birçok büyük üretici firma açıklama yaparak hangi cihazları için Android 4.0 Sürümünün güncellenebilir olacağını açıklamış ve birçok firma Mart – Nisan aylarını hedef olarak göstermişti.

Ancak geçen süreç sonunda Mart ayını bitirdiğimiz şu günlerde birçok firma tarafından güncelleme vaatleri yerine getirilmemiş durumda.

Kullanıcılar için birçok yenilik içeren Android 4.0 sürümü büyük firmalar tarafından Akıllı Telefonlar ve Tablet Bilgisayarlar için güncellenerek kendilerine özel bir hale getirilecek ve o şekilde cihazlara yüklenecekti.

Ancak bu konuda adım atan firma sayısı birkaç adette kaldı.

HTC firması uzunca bir liste byayınlamıştı. Bazı modellerine güncelleme yayınladı. Bazı modelleri için ise biraz bekleme yapmanız gerekecek.

Samsung birçok modelli bir liste açıklamış ama sonrasında listeyi 2 cihaza indirgemişti. Bu cihazlar için ise henüz bir güncelleme gelmedi.

Asus, Acer, Lenovo, Toshiba gibi firmalar ise tablet bilgisayarları için birkaç modellik güncellemeler yayınladılar. Bu sayede güncelleme sözlerini tuttular. Ancak halen olumlu bir haber bekleyen birçok modelleri de olduğu kesin.

Motorola ve LG ise henüz hiçbir adım atmayan iki firma olarak göze çarpıyor. Sanırım ikili güncellemeleri 2012 senesi sonuna kadar kullanıcılara sunacaklardır. Ancak kullanıcılar bekleme noktasında nasıl sıkıntılar yaşarlar orası bilinmiyor.

Sony ve Google ise birçok modeli için Android 4.0 sürüm güncellemesini tam ya da demo olarak yayına aldılar. Birkaç hafta içerisinde bu iki firma birçok modeline güncelleme getiren nadir firmalar arasında yer alacaktır.

Kısacası Türk kullanıcıların Android 4.0 Ice Cream Sandwich sevdaları biraz bekleyecek gibi görünüyor. Ortalama olarak firmaların stabil olarak yeni sürüme geçmeleri Haziran 2012 tarihine kadar sürecek gibi görünüyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir